Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Rynek wtórny czy mieszkanko od dewelopera?

  • Posted on: 29 May 2021
  • By: addmean
Mieszkanko od dewelopera nie nastręcza remontu, jest nowoczesne oraz można je urządzić według własnych wymogów.


Niekiedy zyskowniej jest jednak zakupić lokum na rynku wtórnym, szczególnie że możemy znaleźć tam również propozycje w nowym budownictwie.
pierwotny
Author: KOMUnews
Source: http://www.flickr.com


Na co się zdecydować? rynek pierwotny czy wtórny rynek? Z badań wypływa, że powyżej połowa Polaków zainteresowanych kupnem mieszkania bierze pod uwagę tylko oferty z rynku pierwotnego. Swe decyzje ankietowani argumentują tym, że w mieszkaniach z rynku pierwotnego wszystko jest nowiutkie, budynek nie nastręcza remontów, klient sam decyduje o wystroju pomieszczenia i, że budynki są bardziej schludne i współczesne.

Jeśli uważasz, że w tym tekście są godne uwagi informacje, to zobacz też inne szczegółowe opracowanie opisywanej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące zagadnienia.

Inne argumenty to między innymi nowoczesna infrastruktura, małe koszta użytkowania, bogata oferta jak też łatwość późniejszej sprzedaży mieszkanka.


asortyment
Author: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Source: http://www.flickr.com


Należy jednak mieć na względzie, iż na wtórnym rynku można też nabyć apartamenty w nowym budownictwie (np. kilkuletnie), jakie będą mieć większość atutów nieruchomości od dewelopera.

Kiedy poszukujesz dokładnych wiadomości, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod tym linkiem (http://www.asmapoland.com/tuleje-poliuretanowe-prety-poliuretanowe-i-pierscienie/). Znajdziesz na niej wszelkie niezbędne informacje.

Czasami do kupienia są nawet mieszkania z drugiej ręki w deweloperskim stanie. Jednak duża część nieruchomości dostępnych z drugiej ręki to siedziby nastręczające ponadplanowych nakładów finansowych.
Przeważnie jest tak, iż im starsze mieszkanko, tym większego wkładu wymaga, chociaż od tej zasady bywają naturalnie odstępstwa Z jednej strony występuje niebezpieczeństwo wysokiego funduszu remontowego, z drugiej z kolei strony mieszkania powstałe w starszych technologiach budowlanych zwykle trudniej będzie ogrzać, co generuje większe koszta. Część starszych mieszkań jest także niepraktycznie rozplanowana, będą mieć przykładowo nieustawne oraz długie przedpokoje.