Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Słów parę w temacie oświetlenia w domu

  • Posted on: 2 September 2020
  • By: addmean
To, w jaki sposób nasze mieszkanie będzie oświetlone, zależy od kształtu oraz koloru lamp oraz od miejsca w którym się znajdują. Światło bywa jak strój – jeżeli jest fatalnie zaprojektowane, nie uwydatnia dobrych stron wnętrza, a jedynie jego słabe strony. Każde wnętrze potrzebuje dlatego innego potraktowania.
oświetlenie
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Najtrudniej jest oświetlić salon. Tu przebywamy najczęściej, odpoczywamy, spotykamy się z przyjaciółmi.

Czyż omawiany wpis nie jest zajmujący? Jeżeli tak twierdzisz, kliknij tu - zalecam tę stronę (https://www.projektoskop.pl/wokol-domu/), ponieważ przeczytasz w tamtym miejscu przyciągające oko teksty.

Pokój ten oczekuje specjalnej troski, w związku z tym faktem potrzebować będziemy różnych lamp. Dobrze sprawdzą się lampy ścienne, po sztuce z każdej strony kominka lub okna. Stojące lampy niech cieszą nasze oko przy fotelu, w którym lubimy przeglądać prasę. Jeśli pokój dzienny jest pokaźnych rozmiarów i dodatkowo połączyliśmy go z kuchnią - światło podkreśli nam strefę do długich rozmów i słuchania muzyki. Nie zaszkodzi też zamiast tak popularnego włącznika postarać się o ściemniacze (zobacz na stronie). Aktualnie, aby stworzyć nastrój w salonie, nie musimy się ruszać z fotela, albowiem wystarczy, iż zamontujemy owe ustrojstwo, którym jesteśmy w stanie sterować zdalnie przy pomocy pilota lub ściennego nadajnika. Ściemniacze, a w zasadzie regulowane transformatory umożliwiają nie tylko na tworzenie nastroju, lecz przede wszystkim na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej.Lampy
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Elektronika zapewnia nam także inne rozwiązania, bardzo przydatne w codziennym życiu. Wszyscy znamy zasadę funkcjonowania zwykłego włącznika światła. Wchodzimy do piwnicy-włączamy, opuszczamy pomieszczenie-wyłączamy. Lecz co zrobić gdy mamy zamiar załączać i wyłączać oświetlenie z dwóch różnych miejsc? Wówczas z pomocą nadciąga wyłącznik krzyżowy, dzięki któremu podążając do górnej sypialni możemy włączyć światło „na dole”, a wyłączyć w korytarzu – na piętrze. A jeśli o sypialni mowa...
W tym pomieszczeniu mamy się wyciszyć, z tego względu idealne będzie światło delikatniejsze. Idealne będzie światło subtelne i ciepłe, w kolorze bursztynu. Kinkiety wprowadzą intymną atmosferę, zaś lampki na szafkach nocnych umożliwią nocne czytanie. Strzeżmy się raczej raczej oświetlenia sufitowego. Sypialnia dobrze gdy jest nastrojowa, toteż w tym pomieszczeniu także postarajmy się o ściemniacze.