Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Sauna w domu - jakim sposobem ją zaplanować?

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
Każdy z nas od czasu do czasu zmaga się z wyczerpaniem, stresem czy melancholią. Finowie mają na wszystkie te niedyspozycje jeden patent - saunę. Jak zaaranżować w domu saunę? Znaleźć lokalizację na kabinę, natrysk i kącik do odpoczynku. Wszystko to blisko siebie - najlepiej specjalnie przewidziane w wydzielonym punkcie mieszkania.
sauna w SPA
Author: Tim Evanson
Source: http://www.flickr.com
Możemy wyselekcjonować saunę standardową, prefabrykowaną czy do budowy na miejscu. Oba rodzaje kabin można zmontować samemu niemniej jednak odpowiedniej zlecić to jednostce, w której je kupimy. Do niepospolitych wnętrz tj. wnęka przy schodach albo poddasze, dobrze jest zlecić wykonanie sauny na indywidualne zamówienie. Każda sauna winna mieć budowę samonośną. Nawet gdy dowolne jej ściany będą stały obok ścian budynku, to nie mogą do nich przylegać.

Ławki i oparcia winny zostać wykonane z gatunków drewna, które stosunkowo mało się ogrzewa: cedru, osiki, lub afrykańskiego gatunku abachi. Ławki umieszcza się blisko ścian. Do kabiny sauny winny prowadzić drzwi drewniane przeszklone ewentualnie drzwi szklane z drewnianymi uchwytami. Winny one otwierać się na zewnątrz przez delikatny nacisk. Dodatkowe przeszklenia w ścianach optycznie powiększają kabinę i wpuszczają światło. Można także zainstalować kabinę przy oknie na zewnątrz, najlepiej drewnianym.Przeciętnie pełna kąpiel w saunie trwa od jednej do półtorej godz.. Po kąpieli pod prysznicem wstępuje się do nagrzanej kabiny, zabierając ze sobą ręcznik, na którym można by się położyć lub siąść. Używając sauny po raz pierwszy, najlepiej jest zacząć kąpiel od najniższej ławeczki, natomiast potem z wolna przesiadać się na te wyższe, na których jest najgoręcej.

Czytasz w tym miejscu niezwykle zajmujące wiadomości, ale kliknij bez wahania ten link, ponieważ to naprawdę unikalna witryna - ona również Cię zaciekawi!

Jednorazowy pobyt w saunie trwa zwykle od 8 do 15 minut. Po piętnastu minutach bierze się chłodny natrysk, zaczynając od stóp aż do samej głowy, po czym możemy wrócić do sauny. Liczba tychże zabiegów zależy od indywidualnych preferencji.


link www
Author: Artur Potosi
Source: http://www.flickr.com
Im wyższa będzie temperatura w kabinie sauny, tym pobyt w niej winien być krótszy, zaś ochładzanie dłuższym. Na zakończenie bierze się długi, chłodny prysznic, energicznie wyciera ciało i odpoczywa. Po kąpieli dobrze jest napić się soku czy mleka. Warto w wyszukiwarce wpisać hasło: producent saun lub projektowanie basenów (czytaj), żeby móc używać prozdrowotnych kąpieli każdego dnia.