Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Skąd się bierze wilgoć w naszym domu?

  • Posted on: 26 July 2020
  • By: addmean
Pojawienie się wilgoci w domu to poważny problem. Na pewno nie można bagatelizować pierwszych objawów zawilgocenia domu. Wilgoć niszczy budynku, jak również rozwój toksycznych grzybów. Powodów zawilgocenia w domu może być wiele. Najczęściej do powstania wilgoci prowadzi złe wykonanie izolacji ścian. Musimy pamiętać, że problem ten dotyczy nie tylko starego budownictwa

Nierzadko zdarza się, że ściany są niedostatecznie ocieplone. Zdarza się także, że woda zalewa ściany z powodu uszkodzonej rynny. Niekiedy wilgoć dostaje się do domu przez nieuszczelnione okna. Wtedy w okresie zimy możemy się spodziewać typowych problemów z wilgocią. Pamiętajmy także, że wilgoć koncentruje się w domu, w którym mamy do czynienia ze błędnie działającym systemem wentylacji. Zazwyczaj sami przyczyniamy się do problemy, na przykład rozwieszając pranie w mieszkaniu lub oszczędzając na ogrzewaniu.

Wilgoć w mieszkaniu to kłopot, z którym należy zdecydowanie walczyć.

Kiedy zafascynował Cię przedstawiany tekst, to nie zastanawiaj się tylko odkryj www (http://bmeters.pl/pl/wodomierze_i_liczniki_wody/245/), a odnajdziesz tu pokrewne, ciekawe informacje na ten temat.

Oczywiście należy w pierwszej kolejności zidentyfikować przyczynę jej powstawania. Zwalczanie wilgoci należy rozpocząć od uszczelnienia okien. Zazwyczaj wystarczy nieduża szpara między murem a ramą okienną, by wiatr wdmuchiwał do środka opady. Miejsce takiego przecieku można w prosty sposób uszczelnić. W tym celu wystarczy zakupić poliuretanową piankę i wypełnić nią dziurę pod oknem.

Poszukujesz podobnego tekstu na rozpatrywany tutaj temat? Jeśli tak, to ten wyczerpujący artykuł (https://www.bth.pl/pl) na 100% również uznasz za zajmujący.

Dodatkowo zespolić newralgiczne miejsce silikonem.

Jeśli problem tkwi w systemie wentylacji wato wezwać specjalistę, który sprawdzi gdzie musimy go udrożnić. Odpowiedni przewiew w mieszkaniu zapobiega nie tylko zbieraniu się wilgoci, ale również hamuje osadzenie się pleśniowych grzybów.

Wilgoć w domu zazwyczaj gromadzi się w pomieszczeniach takich jak pralnia. Z tego powodu powinno się prawidłowo zabezpieczyć te strefy. Jak to zrobić? Jeśli ściany planujemy wykończyć płytkami ceramicznymi należy zrobić pod nimi przeponę wodochronną. Jest to bardzo prosty mechanizm, który polega na położeniu na ścianie folią hydroizolacyjną. Fragmenty, na których nie będzie kafelków lepiej pomalować farbą odporną na działanie wody. Farby takie są nieco droższe, jednak dobrze jest zainwestować na podobne udogodnienie. Być może za jakiś czas nie będziemy musieli nabywać specyfików do do usuwania grzybów.