Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Skuteczne żaluzje na okna

  • Posted on: 5 May 2022
  • By: addmean
Wielkimi krokami zbliża się sezon letni, chociaż w pierwszych miesiącach roku wciąż zdaje się to daleką perspektywą. Póki są mrozy, na ulicach i trawnikach zalegają zaspy śniegowe, niewielu myśli o tym, w jaki sposób będą sobie dawać radę w upalne dni, a to jest właśnie najlepsza pora – poza ciepłą porą roku liczne wynalazki, które pomagają przeżyć czas letni bez kłopotów, jakie zwykle tym miesiącom towarzyszą, są trochę tańsze, choć trudniej osiągalne.
Gdy jednak komuś zależy na możliwie najtańszym zakupie takiego rozwiązania, jak żaluzje wewnętrzne bądź zewnętrzne, dobrze zastanowić się nad tym jeszcze w momencie, kiedy za oknem śniegi, a na termometrze ciągle ujemne temperatury.

rolety
Oczywistym kłopotem latem są temperatury. Niektórzy radzą sobie z tym, wykorzystując rolety, niektórzy grube kotary, ale w nocy, kiedy najlepiej byłoby trzymać okno niezamknięte, ciężko utrzymać kompromis między spokojem a wygodą – a przecież nie raz dzieje się tak, że w ciągu nocy przez okno drzwi cal wrocław nisko położonego mieszkania do wnętrza dostaje się ktoś o nieczystych intencjach. Najdogodniejszym wynalazkiem i na dzień, i na noc, a zwłaszcza na tygodnie, jakie postanawiamy spędzić poza miastem: dwa tygodnie na wybrzeżu, na nartach, gdzie bądź, kiedy nie zawsze da się liczyć na wsparcie sąsiadów, są rolety zewnętrzne (więcej tutaj). Oczywisty problem z temperaturą jest załatwiony – znakomita większość promieni słonecznych nie dochodzi do środka, a nocą, gdy opuścimy rolety prawie do końca, okno (zobacz również rolety antywłamaniowe gdańsk) można odemknąć na oścież, wietrzenie pomieszczenia odbywa się bardzo płynnie, a my możemy drzemać spokojnie.

Następnym, nieco mniej oczywistym sezonowym kłopotem, odwiecznym utrapieniem ludzi mieszkających przede wszystkim na przedmieściach, są chmary owadów. Latające nad głową w trakcie dnia, dostające się do oczu i do jedzenia, krwiożercze, a późniejszą porą czy nocą pędzące bez zastanowienia do każdego źródła światła, chociażby groziło to utratą życia – i ciągle kąsają. Można walczyć z nimi środkami chemicznymi, jednak jest to wbrew pozorom szkodliwe również dla ludzi i zwierząt; można używać elektryczne wabiki na owady, ale nie zdusi to kłopotu w zarodku. Zaniedbywanym, bezpiecznym i w zasadzie najlepszym wynalazkiem na owady są moskitiery (sprawdź tutaj). W Krakowie i pozostałych dużych miejscowościach ten problem może być się nieco mniej poważny, ale nadal występuje, a moskitiery są pod każdym względem najlepsze, zwłaszcza, że jest to niewielki wydatek, jednorazowy i na wiele miesięcy.