Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Skuteczność tryskaczy do gaszenia ognia

  • Posted on: 27 March 2019
  • By: addmean
W instalacji tryskaczowej specyfikiem gaśniczym jest woda. W zależności od typu zabezpieczanego majątku, wykorzystuje się różne tryskacze. Charakter funkcji polega na podaniu do lokalizacji płomienia właściwej dawki wody, w możliwie najkrótszym terminie. Jednakże pomimo niesłychanie prostej struktury, zastosowanie urządzeń zraszaczy w Polsce, niesie z sobą wiele kłopotów od chwili pomysłu, poprzez fazy montażu po pielęgnację.

Efektywność zraszaczy wynika w szczególności z zagospodarowania wody jako środka gaśniczego. Woda (środki gaśnicze) ma dar do pochłaniania olbrzymich porcji ciepła, a powstająca w toku gaszenia para wodna, ma właściwości hamujące, co znaczy, że obniża stężenie tlenu w okolicy ognia i przyczynia się do szybkiego ugaszenia ognia. Argumentami przemawiającym za użytkowaniem wody są jej przystępność, oraz cena. Woda była, jest i z pewnością będzie poprzez najbliższe lata najtańszym i najłatwiej dostępnym specyfikiem gaśniczym. Jednakże woda nie może być stosowana do gaszenia wszystkich płomieni, kłopot ów dotyczy wszelkich specyfików gaśniczych.
Odlewy żeliwne

Dzięki właściwemu rozpryskaniu, zużycie wody przez zraszacze na ugaszenie pożaru jest blisko dziesięciu razy mniejsze niż w przypadku działalności straży pożarnej. Dorzucając do tego zwłokę czasową potrzebną na przyjazd strażaków i prowadzenie aktywnych postępowań, efektywność narzędzi wydaje się jednoznaczna. Więcej znajdziesz na stronie:
Żywotność, także niezawodność należycie zaprojektowanej i zamontowanej instalacji zraszaczy, jest zależne przede wszystkim od poprawnej konserwacji, zgodnej z ogólnoświatowymi standardami. Sumiennie prowadzone przeglądy umożliwiają również na znaczne rozszerzenie czasu użytkowania.

Jeżeli omawiany wątek jest dla Ciebie interesujący, to odwiedź więcej informacji na zbliżone zagadnienia, które będą dla Ciebie niesamowicie ciekawe.

Przesłankami skuteczności zraszaczy jest poprawnie zrealizowany pomysł, właściwy montaż, również stosowna pielęgnacja.

Narzędzia przeciwpożarowe w obiekcie winny być wykonane zgodnie z projektem ustalonym przez profesjonalistę do tematów zabezpieczeń przeciwpożarowych, a warunkiem przyjęcia do ich użytku jest przeprowadzenie właściwych dla danego sprzętu eksperymentów i badań, potwierdzających poprawność ich funkcji
Tags: