Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Sposoby zabezpieczania elementów metalowych ogrodzeń, bram, prętów i innych

  • Posted on: 16 February 2019
  • By: addmean
Podstawą nierdzewności jakiegokolwiek stopu, jest jego właściwe zabezpieczenie przed działaniem atmosfery. Istnieje wiele metod, które tworzą różne rezultaty wizualne oraz ochronne
.


Do zabezpieczania i wzmacniania metalowych elementów, najlepsza jest obróbka powierzchniowa metali. Kwalifikuje się do niej dużo odmiennych technologii. Jedną z częściej wykorzystywanych jest chromowanie, czyli powlekanie powierzchni elementu specjalną warstwą chromową. Jej celem jest podniesienie odporności elementu na działanie atmosfery. Zewnętrzna powłoka chroni przed korozją. Chromowanie tworzy w dodatku silny połysk. Można także powlekać element tlenkami innych pierwiastków. W zależności od wykorzystanego rozwiązania, można otrzymać różnorodne rezultaty wizualne, barwy, poziomy połysku. Inne sposoby to powlekanie metali lakierami i emaliami. Jednak nie są one aż tak solidnymi rozwiązaniami jak obróbka powierzchniowa metali .


samochód
Author: Grand Parc - Bordeaux, France
Source: http://www.flickr.com
obróbka powierzchniowa metali
Author: sunny mama
Source: http://www.flickr.com
Różnorodne technologie potrzebują zróżnicowanych procesów chemicznych i uprzedniego przygotowania powierzchni. Dobrym standardem jest powlekanie powierzchni cynkiem.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj dodatkowo szczegóły pod źródłem (http://alufinish.pl/pl/o/alfiflex-403-13.html). Poznasz wtedy jeszcze dokładniejsze informacje wiążące się z omawianą tematyką.

Możemy robić to natryskiem w niskich albo w wysokich temperaturach. Ocynkownia ogniowa zanurza całe, wyczyszczone części stalowe w roztopionym cynku. Tym sposobem cały metal zostaje pokryty równomierną warstwą. To trwałe i efektywne rozwiązanie. Na rynku osiągalnych jest wiele rozwiązań. Cynkownia ogniowa to tylko jeden z mnóstwa sposobów.

Naprawdę przypadł Ci do gustu ten post? Bardzo nas to raduje. W takim razie namawiamy do kolejnych newsów - po prostu najedź na link do www.

Różnią się one między sobą ceną i trwałością. Zanim dokonamy wyboru, dobrze jest zapoznać się ze wszelkimi możliwościami
.


Wszelka technologia powlekania metalu daje inne efekty końcowe. Większość z nich, oprócz zabezpieczenia przed korozją, zwiększa wytrzymałość metalu.