Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Sprawdź ten rodzaj elewacji

  • Posted on: 30 June 2020
  • By: addmean
Każda osoba budująca dom chce, żeby jej przyszłe lokum wyglądało jak najlepiej. Dotyczy to zarówno wyglądu wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Czasami korzysta się z gotowych projektów i pomysłów, czasami samodzielnie wymyśla się zaskakujące, lecz ładne kompozycje, które sprawiają, że miło odwiedzać dany dom. W dziedzinie ozdabiania budynku bardzo popularna jest elewacja klinkierowa.


Murowanie ścian z cegieł klinkierowych
Author: ATLAS
Source: ATLAS
Można ją spotkać w wielu miejscach, na wielu budynkach, a jej wykorzystanie cieszy się niesłabnącym powodzeniem, ponieważ występuje w różnych rodzajach i kolorach. Daje to dużo możliwości, zwłaszcza że sam klinkier może być użyty w różny sposób. Żeby wykonać taką elewację warto wiedzieć czym właściwie jest klinkier. Jest to tworzywo ceramiczne, które powstaje w wyniku wypalania, ale jego powierzchnia nie ulega zeszkliwieniu.

Do jego wykonania niezbędne są gliny wapienne albo żelaziste, które są wypalane w bardzo wysokiej temperaturze. W zależności od dodatkowych składników zawartych w glinie klinkier posiada różnego rodzaju właściwości. Dzięki wypalaniu powstają płytki z klinkieru, które mogą być zastosowane do różnego rodzaju wykończeń. Może to być elewacja, bruk, dachówka, wykończenie ogrodzenia. Za każdym razem pokryta nim powierzchnia wygląda bardzo dobrze, o czym świadczą przykłady łatwe do znalezienia na stronach internetowych. Dla ciekawskich: one na zaczerpnięcie ciekawego pomysłu do wykorzystania we własnym domu. W zależności od upodobań można pokryć cały budynek ciemnym klinkierem.

Kliknij na odnośnik bariery odbojnice producent, on przybliży Ci wątek, który Cię właśnie zafascynował. Zobacz artykuł, posiadający interesujące informacje.

Jest to efektowne i sprawia wrażenia czystości, zwłaszcza że płytki z klinkieru są odporne na mróz oraz nie nasiąkają wodą.
Tym samym można chronić ściany. Więcej w temacie: .


Wiązanie wozówkowe średnie
Author: Röben
Source: Röben
Są również dobre jako elementy elewacji, szczególnie wokół drzwi lub wokół okien, które warto dodatkowo chronić.

Czy po przestudiowaniu tego tekstu masz chęć dowiedzieć się jeszcze więcej na omawiane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź link (https://zstgroup.pl/?page_id=30), gdyż znajdziesz tam świeże dane.

Poza tym, jeżeli ściany budynku są jasne, a klinkier będzie ciemny stworzy się z tego bardzo ładna, miła dla oka kompozycja. Jednak o tym, jakie będzie ułożenie oraz kolor decyduje sam właściciel budynku. Równie dobrze zamiast elewacji można pokryć klinkierem ogrodzenie.