Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Stawiasz dom? Nie zapomnij o porządnym stropie i kominie.

  • Posted on: 10 May 2021
  • By: addmean
Każdy strop to poziomy element, który od jednej strony jest posadzką, a z drugiej sufitem. Pewnie oraz porządnie zrobiony powinien właściwie przenieść ciężar na pionowe elementy domu – ściany, czy kolumny. Nowoczesną techniką są w tej specjalności stropy Teriva.

Ich właściwością jest obciążenie charakterystyczne równomiernie rozłożone ponad ciężar własny budowli. Stropy Teriva składają się z belek z dźwigarami kratowymi, betonowej wylewki, którą tworzy się na budowie i pustaków stropowych. Stropy Teriva (zobacz ) to nowoczesne i zweryfikowane rozwiązania dedykowane dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, jak i użyteczności publicznej – a więc dla każdego.
jadalnia
Author: Optiflame
Source: Optiflame


Podczas budowy domu nie powinno również zabraknąć kominów, a to co szczególnie jest niezbędne to systemy kominowe (więcej ). Krótko wyjaśniając - systemy kominowe to wielowarstwowe kominy, które odprowadzają spaliny z pomieszczeń na zewnątrz.

Jeżeli ciekawi Cię to zagadnienie, nowa treść omawia drobiazgowo intrygujące zagadnienia, które okażą się niesamowicie zajmujące.

Te rozwiązania dedykowane są do współgrania z każdym gatunkiem opału: gazu, węgla, drewna, oleju opałowego a również pozostałymi. Systemy kominowe wytwarza się ze stali szlachetnej i kwasoodpornych ceramicznych rur. W skutek zastosowania tych tworzyw umożliwione jest właściwe utrzymanie temperatury w przewodzenie spalinowym. Systemy kominowe to również gwarancja i pewność, że będzie zachowany odpowiedni ciąg spalinowy. Innowacyjne i specjalistyczne wyjścia pozwalają wykorzystać systemy kominowe praktycznie w każdym typie budynków.Systemy kominowe to propozycja, którą oczywiście trzeba obudować, a najdoskonalej do tego stworzone są pustaki kominowe (więcej ). Są one zrobione z keramzytobetonu, co daje im wysoką ognioodporność, izolację akustyczną, a też są wytrzymałe na działanie temperatury i sprawdzają się w różnorodnych okolicznościach pogodowych. Pustaki kominowe są solidnym oraz mocnym tworzywem, a z innej perspektywy lekkim, co udostępnia szybkie i proste obudowywanie kanałów wentylacyjnych. Dzięki temu pustaki kominowe nie ciążą formie ścian(zobacz: rekuperatory zdecentralizowane) i stropów, a co z tym się łączy są pewne.