Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Straty w ogrodzie wywołane przez gryzonie - jak im zapobiegać?

  • Posted on: 9 September 2020
  • By: addmean
Ogrodnictwo jest świetnym zajęciem, jakie jest w stanie sprawić dużo radości, ale również pochłania wiele wysiłku i wytrwałości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim własną pasję i wszelką wolną chwilę poświęca na troszczenie się o swój zielony skwer. Nie da się ukryć, iż kiedy to wszystkie rośliny zaczynają rozkwitać satysfakcja z zrealizowanej pracy jest wielka. Z tego względu każde szkody, czy to wywołane siłami natury czy gryzoniami są bolesne. Należałoby skutkiem tego ciekawić się tym, w jaki sposób można chronić rośliny przykładowo przed porywistym wiatrem czy mrozem, oraz jak funkcjonalnie pozbywać się gryzoni.


kopiec kreta
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
W przeróżnych marketach ogrodniczych można zdobyć niezmiernie wiele rozwiązań, dzięki którym ograniczymy szkodnikom dojście do naszego ogrodu. Nie sposób ukryć, iż zmorą każdego ogrodnika są krety a także nornice. Oprócz tego, że budując kopce w glebie zaburzają cały wygląd przestrzeni ogrodowej to dodatkowo zjadają bulwy kwiatów a także nasiona roślin. Bez dwóch zdań jest to największa szkoda, bowiem cebulki ładnych roślin nie są tanie i proste w dalszym utrzymaniu. Z tego powodu warto namyślić się, czy nie lepiej jest poświęcić nieco więcej funduszy i z początkiem sezonu inwestować w odpowiednie rozwiązanie.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w linku (http://www.alluxzabudowy.pl/)? To oczywiście zbliżona tematyka, zatem bez wątpliwości także bardzo Cię zaabsorbuje!

Do takich bez wątpienia przynależy siatka na krety, która skutecznie blokuje ich dostęp do centralnej części ogródka (). Skonstruowana z solidnego tworzywa i z ścisłym splotem jest po prostu dla gryzonia trudnością nie do zwyciężenia. Ceny takich siatek w marketach internetowych są niesłychanie przystępne, skutkiem czego warto od samego początku kupić potrzebną ilość metrów, aby rozłożyć ją na jak najogromniejszej powierzchni ogrodu.

Czy masz chęć zgłębić opisywany problem od innej strony? Nic prostszego - zwyczajnie wejdź na ten odsyłacz, ponieważ więcej zobaczysz tu (https://metmet.pl/liny-i-lancuchy/lancuchy/lancuch-din-5685-a-krotkie-ogniwo/).

Czytaj też


kret w ogrodzie
Author: Serena
Source: https://www.flickr.com
Oczywiście siatka na krety jest jak najbardziej nieszkodliwa dla gryzoni i innych zwierząt, dlatego wielu ludzi chętnie z niej korzysta. W odróżnieniu do innych rozwiązań jest niedroga i prosta w wykorzystaniu. Gdy tylko zdołamy korzystajmy z takich pomysłów, by uniknąć dodatkowych kosztów połączonych z dewastacją ogrodu. Nigdy nie wiemy, czy jakieś gryzonie nie zasiedlą się w pobliżu naszego terenu.