Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Straty w ogrodzie wywołane przez gryzonie - jak im zapobiegać?

  • Posted on: 2 July 2022
  • By: addmean
Ogrodnictwo jest świetnym zajęciem, jakie jest w stanie sprawić dużo radości, ale również pochłania wiele wysiłku i wytrwałości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim własną pasję i wszelką wolną chwilę poświęca na troszczenie się o swój zielony skwer. Nie da się ukryć, iż kiedy to wszystkie rośliny zaczynają rozkwitać satysfakcja z zrealizowanej pracy jest wielka. Z tego względu każde szkody, czy to wywołane siłami natury czy gryzoniami są bolesne. Należałoby skutkiem tego ciekawić się tym, w jaki sposób można chronić rośliny przykładowo przed porywistym wiatrem czy mrozem, oraz jak funkcjonalnie pozbywać się gryzoni.


kopiec kreta
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
W przeróżnych marketach ogrodniczych można zdobyć niezmiernie wiele rozwiązań, dzięki którym ograniczymy szkodnikom dojście do naszego ogrodu. Nie sposób ukryć, iż zmorą każdego ogrodnika są krety a także nornice. Oprócz tego, że budując kopce w glebie zaburzają cały wygląd przestrzeni ogrodowej to dodatkowo zjadają bulwy kwiatów a także nasiona roślin. Bez dwóch zdań jest to największa szkoda, bowiem cebulki ładnych roślin nie są tanie i proste w dalszym utrzymaniu. Z tego powodu warto namyślić się, czy nie lepiej jest poświęcić nieco więcej funduszy i z początkiem sezonu inwestować w odpowiednie rozwiązanie. Do takich bez wątpienia przynależy siatka na krety, która skutecznie blokuje ich dostęp do centralnej części ogródka (). Skonstruowana z solidnego tworzywa i z ścisłym splotem jest po prostu dla gryzonia trudnością nie do zwyciężenia.

Na pewno zajmują Cię bonusy (http://prokad.com.pl/). Z chęcią zapraszamy Cię do naszego kolejnego artykułu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Należy jedynie wejść w link.

Ceny takich siatek w marketach internetowych są niesłychanie przystępne, skutkiem czego warto od samego początku kupić potrzebną ilość metrów, aby rozłożyć ją na jak najogromniejszej powierzchni ogrodu. Czytaj też


kret w ogrodzie
Author: Serena
Source: https://www.flickr.com
Oczywiście siatka na krety jest jak najbardziej nieszkodliwa dla gryzoni i innych zwierząt, dlatego wielu ludzi chętnie z niej korzysta. W odróżnieniu do innych rozwiązań jest niedroga i prosta w wykorzystaniu. Gdy tylko zdołamy korzystajmy z takich pomysłów, by uniknąć dodatkowych kosztów połączonych z dewastacją ogrodu. Nigdy nie wiemy, czy jakieś gryzonie nie zasiedlą się w pobliżu naszego terenu.