Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Szalunki ścienne w czasie budowy - a więc trochę inaczej deskowanie ścian

  • Posted on: 10 January 2021
  • By: addmean
Usłyszawszy słowo "szalunki" bardzo wielu z nas nawet nie kojarzy, czym to dokładnie może być. Tymczasem szalunki bywają stosowane w czasie praktycznie każdej budowy i mogą być stosowane w bardzo wielu lokalizacjach.
Nasze osoby dzisiaj jednakże będą ciekawić wyłącznie szalunki nazywane "ściennymi", które posiadają ważne zastosowanie przy postawieniu ścian.

Równie zajmujący post umieszczony jest tutaj, więc odwiedź witrynę firmy budujące domy jednorodzinne warszawa i okolice i sprawdź, jakie informacje tam odnajdziesz. One również Cię zainteresują!

Jakie? Zaraz się wszystkiego po dowiadujesz, tylko przeczytaj ten artykuł!


Freedom Tower
Author: Little Larry
Source: http://www.flickr.com


Ponad wszytko od razu powinniśmy po zaznaczać, iż szalowanie (tak ogólnie istnieje możliwość przezwać proces stawiania szalunków) bywa dość często przezywane także "deskowaniem" i zazwyczaj trafiamy właśnie na tą drugą nazwę. Deskowanie/Szalowanie może być używane w praktycznie każdej części wybudowanego domu - jego stropach, fundamentach, dachach, oraz w ciekawiących nas dzisiaj ścianach. Szalunki ścienne - jeżeli dobrze się im przyjrzeć - to w większej ilości swego rodzaju "szkielet", który mamy możliwość podzielić na konstrukcje zwane "pełnymi" i zwane "niepełnymi". Ta druga opcja posiada na dodatek przerwy między deskami.

Spodobał Ci się ten temat? Przeloguj więc do kolejnego posta i sprawdź jakie merytoryczne źródło stało się naszą motywacją. Miłej lektury!

Warto po zaznaczać, iż deskowanie/szalowanie, zazwyczaj jest wykonywane z konstrukcji z betonu lub żelbetonu - bywa ono wykonywane na czas już z góry po określany z przeróżnych asortymentów drewna albo płyt, a potem - po wykonanej pracy - ta konkretna konstrukcja jest poddana rozmontowaniu.
Szalunki stosowane przy ścianach bywają dostępne w bardzo wielu sklepach - dobrze jest jednak zerknąć również do sieci internetowej, gdzie znajdziemy niewiarygodnie duży wybór, a także możliwe, iż natrafimy na jakieś promocje. Dobrze jest także wiedzieć, że dość dużo bardzo teraz popularnych platform, pozwala nam na kupno szalunków kiedyś używanych, dzięki czemu możemy bardzo mocno oszczędzić.