Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Szklane schody - czyli metoda na nietuzinkowe wnętrze

  • Posted on: 2 January 2020
  • By: addmean
Gdy jesteśmy wielbicielami nowoczesnego stylu to schody ze szkła są idealnym dopełnieniem naszego domu. Coraz większa liczba ludzi decyduje się na zainstalowanie ich w swoich domach, mieszkaniach oraz w szykownie zaprojektowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.
Schody szklane to przede wszystkim idealne wyjście dla tych, którzy lubią prostotę formy i surowe wnętrza. W ostatnim czasie rezygnuje się z materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych (takich jak guma lub plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego powodu projektanci i architekci wnętrz chętnie stosują w swojej pracy produkty z drewna, szkła i kamienia. Dzięki temu można nadać wykonywanym z nich rzeczom ponadczasowego charakteru.

Schody ze szkła mają dużą ilość wartości estetycznych i funkcjonalnych. Nade wszystko warto zaznaczyć, iż tego rodzaju budowa to świetne rozwiązanie dla ciasnych pomieszczeń a także tam, gdzie nie chcemy optycznie utracić na rozmiarze przestrzeni. Należy jednak uwzględnić to, iż schody drewniane posiadają masywną budowę oraz by optymalnie się prezentowały powinny być zamontowane na adekwatnej przestrzeni, której nie przytłoczą swoją okazałością.

Ponadto musimy wiedzieć, że szklane schody nie są taką drobną konstrukcją, niż się wydaje. szkło przeznaczone do budowy schodów jest należycie twarde i grube. Nie ma opcji, by zepsuło się nawet w razie, gdy spóźnieni będziemy biec z nich w podskokach.

Do budowy schodów wykorzystuje się zawiasy do szkła (to znaczy przeznaczone do mocowania szkła), których zadaniem jest stabilne mocowanie szklanej konstrukcji. Są to podobne zawiasy do tych, jakie stosuje się do mocowania szklanych drzwi (drzwi przeciwpożarowe kraków) albo szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.Do wyboru mamy przeważnie przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Niebywale zjawiskowo wyglądają również szklane schody oschody (zobacz schody i balustrady)one z wykorzystaniem odpowiednich lampek. Światło idealnie rozprasza się po szybie zapewniając niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to wobec tego idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą, aby ich pomieszczenie wywierało na wszystkich oszałamiające wrażenie.