Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Szukasz odpowiedniego projektu dachu? Musisz poznać najpopularniejsze typy dachów i ich atuty

  • Posted on: 27 May 2022
  • By: addmean
Stawiając własny dom stoimy przed wieloma pytaniami, a jednym z nich jest typ dachu. To jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, toteż nie możemy podejmować nieprzemyślanych wyborów, gdyż musi zadowalać wszystkich mieszkańców, nie tylko jeżeli chodzi o jego zewnętrzną prezencję, ale również o funkcjonalność oraz cenę. Jakie wobec tego są szczególnie popularne rodzaje dachów?


Dom jednorodzinny
Author: markheybo
Source: http://www.flickr.com
Często poszukiwane są projekty domów z dachem dwuspadowym. Są nadzwyczaj eleganckie i dobrze się prezentują, a dodatkowo umożliwiają oszczędzić fundusze. Ich konstrukcja jest nieskomplikowana, toteż nie wymaga wiele czasu. Nieodzownym walorem jest także skuteczna ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zarówno deszcz, jak i śnieg bez problemu spływają po dachu oraz nie zbierają się w załamaniach, jakich po prostu nie ma.

Uważasz, że wymienione informacje są godne uwagi? Super, zatem na pewno szczegóły tu tablety poleasingowe umieszczone również Cię zainteresują.

Ten rodzaj dachów daje także duże możliwości wykorzystania poddasza. Nie zabiera dużo miejsca wewnątrz domu, toteż można śmiało przemyśleć dodatkowy pokój.

Drugim typem dachów są dachy wielospadowe, których forma jest bardziej skomplikowana, jednakże z drugiej strony – także o wiele atrakcyjniejsza. () Powyższe dachy zawsze przyciągają uwagę, ale wymagają więcej pracy oraz znaczniejszych kosztów. Często należy kupować dodatkowe akcesoria, a także nie da się ustrzec przed odrzutami blacharskimi. Dachy te, choć wyjątkowo ładnie wyglądają, to zabierają sporą część poddasza. Jeśli posiadamy duży dom, na pewno nie zrobi to nam różnicy. Wybór będzie trudniejszy dla osób, które z przyczyn finansowych bądź z racji wielkości działki mają ograniczony metraż domu, dlatego coś musimy sobie odpuścić.

Trzeba jeszcze mieć na względzie projekty domów z dachem kopertowym. Najlepiej je zastosować w domach parterowych, jakich mieszkańcy nie mają w planach wykorzystywać poddasza. Są estetyczne oraz niebywale praktyczne, ponieważ także nie zatrzymują wody. Dają szerokie pole wyboru, jeśli chodzi o pokrycia, często jednak trzeba wykorzystać dodatkowe akcesoria, zwłaszcza w narożach.


domek
Author: Pixelteufel
Source: http://www.flickr.com
Wybierając dach(zobacz wpusty dachowe alutec) miej na względzie, na czym najbardziej ci zależy i jakiego wyglądu domu oczekujesz. Możesz poradzić się fachowca, jeśli nie umiesz samodzielnie podjąć decyzji. Architekt najlepiej podpowie ci, które typy dachów będą należyte i sporządzi projekt, jaki będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom.