Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Taśmy klejące są pomocne w codziennej pracy? Jakie są godne uwagi? Co warto o nich wiedzieć?

  • Posted on: 2 July 2022
  • By: addmean
Trudno sobie wyobrazić wykonywanie wielu prac bez odpowiednich narzędzi, pomocy, które sprawiają, iż wszystko przebiega szybciej. Obok takich narzędzi jak wiertarka, młotek czy zestaw kluczy, tak samo niezbędna jest taśma klejąca.


A że wybór różnorakich modeli jest bardzo duży, to można dzięki nim wykonać wiele różnych prac. Jakiego rodzaju są taśmy do wyboru?


Jedna z bardziej znanych to taśma klejąca poliestrowa, którą wykorzystuje się powszechnie w poligrafii, reklamie, lecz również przemyśle meblarskim i motoryzacyjnym. Faktycznie solidny klej gwarantuje znakomitą przyczepność do różnego typu materiałów. Jest to taśma odporna na różne negatywne czynniki, takie jak promieniowanie UV, wysoka temperatura i wilgoć.


Kosztorys
Author: Lucius_Kwok
Source: http://www.flickr.com/photos/luciuskwok/824882012/sizes/o/


Inny typ to taśma tynkarska, która - jak sama nazwa wskazuje - pomocna jest w różnego typu pracach budowlanych. Dzięki niej bez kłopotu zabezpieczymy różnorakie przedmioty przed uszkodzeniem i zabrudzeniem.

Ten odnośnik do serwisu prowadzi do bardzo atrakcyjnej witryny, która ma równie fascynujące informacje na omawiany temat.

Jest bardzo bezproblemowa w obsłudze, łatwo się przerywa. Bardzo ciekawa oraz pomocna jest dwustronna taśma, sprawdza się w każdym miejscu, gdzie musimy porządnie złączyć ze sobą jakieś dwa elementy.


sąsiad
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com


Taśma aluminiowa - kolejny z opisywanych rodzajów - przeznaczona jest do wykonywania uszczelnień, na przykład w obudowach kominków. Są to taśmy gładkie zrobione w identyczny sposób, jak zbrojne, ale nie ma w nich szklanego włókna.
No i na sam koniec taśma ostrzegawcza BHP, czyli oznaczeniowa służąca do zabezpieczania, wyznaczania stanowisk pracy czy miejsc ewakuacji. Bardzo ważna, wykorzystywana w wielu miejscach. Każda z takich taśm jest bardzo przydatna więc warto ją posiadać zawsze pod ręką.