Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Taśmy typu paroprzepuszczalnego - najlepszy sposób na uszczelnianie okien!

  • Posted on: 29 January 2021
  • By: addmean
Zamontowanie okien bywa zadaniem, które najlepiej jest zostawić specjaliście. Nie znaczy to jednakże, iż nie możemy zrobić tego sami. Jak się okazuje często samo wstawienie okna nie jest problemem - o wiele gorzej już wychodzi sprawa z jego uszczelnieniem.
Powstało parę sposobów na to, lecz nas dzisiaj ciekawi tylko jeden - robienie to na tak zwane "ciepło" za pomocą taśmy, określanej jako paroprzepuszczalna.


budynek - odwzorowanie
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Jak to łatwo się zorientować, wspomniane powyżej taśmy paroprzepuszczalne posiadają kilka odmian. Trzeba jednak pamiętać tutaj jedną, dość istotną rzecz - te przezywane paroprzepuszczalnymi stosowane są po zewnętrznej stronce okien.

Czy ta tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę kominek wolnostojący, która dotyczy omawianej kwestii, więc niewątpliwie także Cię zaintryguje!

Te, które to używamy zaś od wewnętrznej strony, przezywane są paroszczelnymi przez co nie wolno nam ich mylić! Zarówno taśmy paroprzepuszczalne, jak i te paroszczelne stosujemy jednakże zawsze przy montowaniu okien metodą ciepłego montażu - i w zależności od tego, czego właściwie potrzebujemy, możemy użyć taśmy mającej tak zwany "butyl" lub bez niego, a nawet takie, które bywają na tak zwanym "pełnym kleju", czy też i takie, które to posiadają siatkę. Warto wiedzieć, że w uzależnieniu od wybranego wariantu przedział cenowy jest przeróżny - gdyby jednakże zajrzeć na to "z góry" cennik za takie taśmy ma możliwość rozciągnąć się od mówiąc konkretnie paru złotówek po nawet okolicę 100 złotych.
Oczywiście jednak nie tylko sam rodzaj taśmy o tym decyduje - bardzo wiele zależy również od jej szerokości, grubości oraz obowiązkowo jej długości.

Opisany temat napisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się opis. Daj nam znać - przejdź do strony antresole magazynowe !

Te parametry zawsze są podane zaraz przed zakupem taśmy no i wyłącznie od nas zależy, na które to się zdecydujemy.