Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Tektura oraz jej użycie w wielu gałęziach przemysłu jako opakowania i nie tylko

  • Posted on: 14 January 2022
  • By: addmean
Tektura to najgrubszy materiał papierniczy, nawet do 10 mm grubości. Powstaje dzięki sklejeniu kilkunastu warstw masy papierniczej.


Do wyprodukowania kartonu używa się włókien drzewnego ścieru oraz makulatury.


Karton to wyrób nie nadający się do zapisywania. Wśród gatunków tektury rozróżnia się: brązową, kredową, i techniczną. Oprócz tego wyróżnia się opakowania z tektury falistej, jakie powstają z połączenia wielu warstw papieru papierową falą, powodującą zwiększenie sztywności tektury i tekturę lITą. Tektura jest przede wszystkim stosowana do produkcji pudeł zbiorczych. Ze względu na rodzaje fali w tekturach trzywarstwowych wyróżnia się tak zwane fale C, fale B oraz fale E. Są także tektury 5-warstwowe, powstające z połączenia powyższych typów fal - zamów opakowania.


beton
Author: Lafarge Beton
Source: Lafarge Beton
Tektura falista ma wykorzystanie w produkcji rozmaitego typu funkcjonalnych opakowań.

Gdy dojdziesz do wniosku, że użyteczne byłyby dodatkowe artykuły na opisywany temat, to kliknij ten link oraz przeczytaj także pozostałe wiadomości.

Do czego można wykorzystać tekturę? Jest ona kapitalna między innymi, do wypełniania powierzchni, zabezpiecza kąty jak też powierzchnie. Służyć może jako wyściółka jak też nadaje się do opakowywania jak też zakrywania. Budowlańcy często znajdują zastosowanie tektury w szeroko pojętych pracach budowlanych i malarskich. Tektura falista (zamów tekturę) to wyśmienity materiał ochraniający przed uszkodzeniami dla przykładu parkiety. Dzięki swoim właściwościom jest odpowiednia do magazynowania i transportu dla przykładu przeprowadzki. Ponieważ rynek w swej ofercie ma różne rodzaje tektury więc może pojawić się problem z wyborem tejże konkretnej.

Szalenie nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przeczytać ten wpis. Jeżeli czujesz ochotę na nowe, to kliknij w źródło (https://zawiesiawroclaw.pl/category/pasowe) i przejdź do następnej witryny.

Warto podkreślić, iż wybór powinien być uzasadniony późniejszym użyciem powstałego z tektury na przykład zapakowania.


Jako wyznacznik wyboru możemy wziąć masę wyrobu, wtenczas będzie oczywiste, że do takiego musi być użyta mocniejsza tektura, zaś do lżejszych cieńsza. Producent opakowań tekturowych posiada w ofercie rozmaitej grubości tekturę.