Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Toaleta publiczna - od pomysłu do realizacji

  • Posted on: 11 July 2021
  • By: addmean
Co musi znaleźć się w toalecie publicznej? Które rozwiązania zagwarantują bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania? Jak zaprojektować toaletę? Jakie akcesoria łazienkowe są nieodzowne, a jakie stanowią oprzyrządowanie ponadplanowe?


Trzeba pamiętać o wielu aspektach.


budowa tarasu
Author: LIBET
Source: LIBET


Dla jednych może to się zdawać trudne, inni niechcący mogę pominąć istotne kwestie, szczególnie podczas aranżacji WC dla niepełnosprawnych. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi punktami projektowania toalety publicznej. Umywalnia ewoluowała na przestrzeni stuleci. Pierwsze adnotacje o publicznych toaletach sięgają Starożytnego Rzymu.

Wejdź na ten odsyłacz a odnajdziesz wskazówki (https://www.warynski.pl/biura-do-wynajecia-warszawa/) stworzone dla osób zainteresowanych omawianym w niniejszym serwisie zagadnieniem.

Było to wtedy miejsce, w jakim panowie, prócz załatwiania własnych potrzeb fizjologicznych, spotykali się, by spokojnie pogadać. Miejsca owe znajdowały się pod gołym niebem i znamiennie różniły się od toalet, które znamy w dzisiejszych czasach. Dziś każdy ceni swą prywatność, stąd w toalecie musi czuć się komfortowo. Drzwi ryglowane na klucz, światło na fotokomórkę, zwierciadło nad umywalką, suszarki basenowe do włosów oraz ciepła (odwierty pod pompy ciepła) woda to standard, bez jakiego współczesna toaleta nie ma prawa istnieć.
lampa owadobójcza
Author: Profundo PR
Source: Profundo PR


Jednakże architekci prześcigają się w coraz to lepszych rozwiązaniach, abyśmy w toalecie publicznej czuli się jak w domowym zaciszu. Nie ulega wątpliwości, iż za pewien okres zostaną one zautomatyzowane i nad wszystkim czuwał będzie komp. Ludzie często nie szanują ogólnodostępnych miejsc. Dlatego też tworzywa zastosowane do urządzenia jak też wykończenia toalet ogólnodostępnych powinny być na pewno trwałe a także wytrzymałe na przejawy wandalizmu.


W handlu dostępnych jest mnóstwo tworzyw oraz spośród tej dużej oferty powinno się kupić najodpowiedniejszy. metalowa lampa owadobójcza będzie świetnym wykończeniem toalety ogólnodostępnej.