Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Trzebnica – interesujące miasteczko położone na Dolnym Śląsku

  • Posted on: 10 January 2021
  • By: addmean
Jednym z miast znajdujących się na terenie Dolnego Śląska jest Trzebnica. To miasto o długiej historii - pierwsze pisemne wzmianki o nim datuje się na wiek XII. Pełne ciekawych miejsc jest miastem przychylnym zarówno dla turystów, jak też dla , którzy są jego stałymi mieszkańcami. Trzebnica nie należy do miast, w których nic się nie dzieje. Władze miasta naprawdę wiele miejsca poświęcają gospodarce mieszkaniowej. Wciąż pojawiają się nowe osiedla mieszkaniowe. Jedną z najnowszych tego typu inwestycji jest Bukowe osiedle.

urządzanie mieszkania
Author: Junkers
Bardzo dużym atutem, którym może poszczycić się Bukowe osiedle jest jego lokalizacja.

Zainteresował Cię ten materiał? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis (https://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/drzwi-wewnetrzne-modulowe) zawiera zbliżone dane do publikowanych.

Warto poznać bukowe osiedle w Trzebnicy. Osiedle ulokowane zostało w sąsiedztwie Lasu Bukowego. To właśnie od tego lasku pochodzi nazwa osiedla. Mieszkania Trzebnica które może zaoferować, także te znajdujące się na nowo powstającym osiedlu są intensywnie poszukiwane przez mieszkańców, którym zależy na tym, aby mieszkać w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych. Mieszkania Trzebnica (deweloper PSG) które oferuje są w stanie te wymagania spełnić. Niewielka odległość dzieli je od licznych terenów rekreacyjnych, parków i licznych ścieżek dla rowerzystów.W niewielkiej odległości czekają również przedszkola, szkoły i Trzebnicki Park Wodny. Trzebnica jest miastem bardzo często odwiedzanym nie tylko przez osoby mieszkające na terenie Dolnego Śląska. Wśród zabytków znajdujących się w mieście, które znaleźć można w mieście na uwagę zasługuje przede wszystkim zespół klasztorny sióstr Klarysek.

Zaciekawił Cię ten wpis? Przejdź zatem do kolejnego artykułu i czytaj nowe domy wilkszyn dużo o interesujących Cię zagadnieniach.

Zaliczana jest do niego między innymi bazylika pod wezwaniem świętej Jadwigi i świętego Bartłomieja. Już w wieku XIV świątynia ta była celem wielu pielgrzymów. Celem pielgrzymów był znajdujący się w świątyni grób świętej Jadwigi Śląskiej.

Wyjątkowo cennym zabytkiem , który ma charakter sakralny jest także wybudowany w XIII wieku kościół pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. Miasto Trzebnica jest intensywnie rozwijającym się miastem ,które stanowi chlubę Dolnego Śląska. W mieście cały czas realizowane są nowe inwestycje. Licznych turystów i mieszkańców spotkać można przede wszystkim na poddanym pracom rewitalizacyjnym Rynku i deptaku. Jedną z godnych propozycji spędzenia wolnego czasu jest odwiedzenie Gminnego Parku Trzebnica – Zdrój. Obiekt ten znajduje się przy ulicy Leśnej. Bardzo chętnie korzystają z niego osoby, które mieszkają tu na stałe oraz turyści.