Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Tu powinno się stosować tylko żaroodporną stal, dlatego należy znaleźć dobrego dostawcę

  • Posted on: 9 November 2019
  • By: addmean
W przemyśle występuje szczególnie trudne środowisko. Niejednokrotnie temperatury są w takich obiektach wyjątkowo wysokie, a przy produkcji wykorzystuje się substancje żrące.


Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby przy budowie urządzeń i zbiorników dla przemysłu, stosować odpowiednie materiały.


Jakie blachy powinny być wykorzystywane podczas takich prac?


W przypadku, jeśli buduje się maszyny lub zbiorniki dla obiektów przemysłowych, optymalnie sprawdzają się blachy żaroodporne. Jedynie tego rodzaju blachy bywają uodpornione na wpływ czynników chemicznych przy występowaniu wysokich temperatur. Należy pamiętać o tym, że blachy dostępne na rynku, są wytwarzane z przeróżnych surowców, przez to mogą odznaczać się różnymi własnościami. Przy wyborze blach, trzeba dostosować ich specyfikę do potrzeb danego zastosowania i środowiska, w jakim będą wykorzystywane.


elektroniczny system
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Wysokie temperatury – wysokie wymagania


Znaczne temperatury, jakie panują w czasie procesów przemysłowych wymagają zastosowania blach wysokiej klasy oraz charakteryzujących się specjalnymi właściwościami. Optymalnie w tym przypadku sprawdzają się stale 13crmo.

Zainteresował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj informacje (https://www.centrumwygody.pl/kontakt) o tym, co niezwykle Cię ciekawi.

Takie blachy są na ogół stosowane do produkcji kotłów oraz zbiorników, jak też elementów instalowanych w bliskim sąsiedztwie kotłów, gdyż są odporne na działanie znacznych temperatur.
Blacha
Author: Paul Joseph
Source: http://www.flickr.com


Pod względem odporności na korozję blachy oznakowane symbolem 13crmo także prezentują się doskonale, przez to czasem są stosowane w środowiskach o odczynie kwasowym. Blachy tego rodzaju są wykorzystywane między innymi w przemyśle (przejrzyj inżynieria utrzymanie ruchu z grupapartner.pl/) wydobywczym, chemicznym i w gazownictwie.