Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Typy dachówek ceramicznych – na które z nich się zdecydować?

  • Posted on: 3 August 2022
  • By: addmean
Budowanie domu to nawał pracy oraz poświęceń, zwłaszcza finansowych, ponieważ nieraz musimy rezygnować z poważniejszych zakupów, a już z pewnością z wakacji. Nie tylko musimy oszczędzać, ale również zatroszczyć się o każdy element budowy, a jedną ze zwłaszcza ważnych spraw jest dach.
dachówki
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Dach daje ciepło i zabezpiecza przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, a także wpływa na jego ogólny wygląd. Dlatego jedną z centralnych spraw jest wybór dachówki. Jednym z często wybieranych typów dachówek jest dachówka ceramiczna Marsylka. Doskonale nadaje się do domków jednorodzinnych, jak również do budynków użyteczności publicznej, na przykład do szkół lub urzędów. Zapewnia duży wybór kolorów, np. naturalną czerwień, brąz czy grafit. Dachówka Marsylka jest niebywale szczelna, a jej szczelność dodatkowo wzmacniają pojedyncze, a nawet podwójne zakładki.

Oprócz tego charakteryzuje ją trwałość oraz odporność na działanie warunków atmosferycznych, np. mrozu. Nie musisz się niepokoić, iż twój dach - do sprawdzenia na tej stronie - po srogiej zimie będzie potrzebować naprawy. Wszystko będzie ok, a ty będziesz mógł cieszyć się świetnym dachem przez wiele następnych lat. Warto jest dodać, iż dachówki są niepalne, a ich montaż nie powinien rodzić kłopotów. Jednakże zawsze korzystniej jest zatrudnić fachowca, który szybko zrealizuje zamierzone prace. Drugi typ dachówek to dachówka ceramiczna Karpiówka - dane źródłowe. Jest to dachówka tradycyjna i niebywale popularna pośród osób zaciekawionych tego typu artykułami. Jej niewątpliwym plusem jest płaska forma, zatem z tym rodzajem dachówek można swobodnie kształtować architekturę dachu.Tak jak Marsylka, jest wytrzymała i odporna - . Występuje w wielu kolorach, np. w barwie czerwonej, zielonej, miedzianej, czarnej czy ceglastej. Z łatwością można ją ułożyć na dachu, gwarantując odpowiednią ochronę budynku. Decydując się na stosowną dachówkę będziemy mieć gwarancję, iż dach będzie trwały oraz doskonale ochroni całą konstrukcję budynku, a także mieszkających w nim ludzi. Wybór jest bardzo szeroki, dlatego na pewno prosto dobierzemy właściwy kolor lub rozmiar dachówki. W razie problemów skorzystajmy z pomocy pracowników sklepu, a wszystko szybko załatwimy oraz wkrótce będziemy cieszyć się znakomitym dachem.