Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Użycie szklanych tafli we współczesnej architekturze, często używane konstrukcje balustrad ze szkła

  • Posted on: 2 January 2020
  • By: addmean
Szkło jako budowlany materiał od pewnego czasu jest bardzo chętnie wykorzystywane. Wielu ludzi ma przed nim obawy, twierdząc że jest kruche i łamliwe. Rzeczywiście przy oknach czy szybach w drzwiach tak jest, jednak szkło używane w konstrukcjach prezentuje się zupełnie inaczej.


szkło1
Source: flickr.com
Po pierwsze posiada odpowiednią grubość, tu już za każdym razem dostosowuje się ją do konkretnego przypadku. Poza tym producenci stosują specjalne metody zwiększające jego wytrzymałość, dzięki czemu jest ono w pełni bezpieczne. Do takich technik się zaliczają klejenie i hartowanie. W czasie hartowania szyba wiele razy powiększa wytrzymałość, przez co jest odporna zarówno na obciążenia statyczne, jak również na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowe treści odnoszące się do niniejszego tematu także są niebanalne - więcej pod tym linkiem. Kliknij zatem tu i przekonaj się, że to fakt.

Z kolei szkło klejone złożone jest z paru cienkich tafli, między którymi znajduje się cienka warstwa bezbarwnego tworzywa sztucznego.

Dzięki wykorzystaniu tego typu technologii w zasadzie nie ma szans na rozbicie takiej tafli, bo co najwyżej zniszczeniu ulegnie jedna z warstw, lecz pozostałem będą się trzymać. Jednym z coraz częściej wybieranych rozwiązań z tego materiału są balustrady szklane. Szkło bardzo dobrze będzie się nadawać do tego zastosowania, nie tylko jest odpowiednio wytrzymałe, ale także bardzo eleganckie i nowoczesne, trudno więc być zdziwionym, że architekci i projektanci bardzo chętnie sięgają po ten materiał.

http://parcienaszklo.com.pl
Author: "Parcie na szkło"
Source: http://parcienaszklo.com.pl/
Do wykonania projektu i realizacji takiej szklanej balustrady potrzebne jest odpowiednie doświadczenie, więc dobrze będzie zlecić to jednej z wielu firm, które się zajmują takimi pracami, przede wszystkim ważne jest dobranie odpowiedniego rodzaju szkła do danego projektu. Szklane balustrady mogą być wykonane kilkoma różnymi sposobami, najczęściej wykorzystuje się tafle szkła montowane do bocznych ścian schodów, wpuszczane w same schody (zobacz schody z drewna dębowego czym się charakteryzują) i wpuszczane w słupki. W zależności od preferencji zamawiającego balustrada może posiadać poręcz lub można pozostawić samą wygładzoną płytę szkła, w obu takich przypadkach konstrukcja będzie odpowiednio bezpieczna.