Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Udekoruj ściany w domu

  • Posted on: 5 August 2022
  • By: addmean
Dekorowanie ścian w pomieszczeniach to zwyczaj, który praktykowany jest właściwie od najdawniejszych czasów. Ozdoby te bywają różnej wielkości i ze zróżnicowanych materiałów. Mogą także pełnić funkcje tylko ozdobne lub praktyczne. Rola praktyczna może polegać na zasłonięciu zniszczonego czy w inny sposób nieatrakcyjnego fragmentu ściany. Tradycyjnymi dekoracjami ściennymi, które nadal spotyka się w dużej liczbie domów, są obrazy. Są więc prace artystów klasycznych i ich reprodukcje, a także wytwarzane masowo malowidła przedstawiające rośliny czy widoki.


Obrazy
Source: http://pixabay.com
Niektóre osoby wykonują także zdjęcia swoich bliskich i ozdabiają nimi ściany. Przy obecnym poziomie technologii możliwe jest wywołanie właściwie każdej fotografii w wybranym formacie. Do wyboru ma się też rozmaite typy papieru, matowego i błyszczącego. Do produktów nowoczesnych zaliczają się również takie elementy jak fototapety na ścianę.

Stosowanie tapet
Jednym ze znanych typów dekoracji ściennych są również tapety. Kładzenie tapet nie jest zadaniem trudnym i każdy raczej sobie z tym poradzi. Wybór produktów tego rodzaju jest niezwykle bogaty, tapety są do kupienia w każdym sklepie z produktami do wystroju pomieszczeń. Obecnie jednak coraz częściej rezygnuje się z tapet.

Zaintrygowały Cię wiadomości opracowane w tym tekście? Na pewno spodoba Ci się także dodatkowe czytanie. Nie czekaj więc i przejdź do nowej strony.

Jest tak dlatego że tapety zazwyczaj nie pasują już do wnętrz w nowoczesnym stylu i bywają synonimem złego gustu. Z drugiej strony jednak w pomieszczeniach o wystroju w dawnym stylu tapety mogą być strzałem w dziesiątkę, w szczególności te o motywach kwiatowych.
Fototapeta - kontynenty
Source: http://demur.pl/inspiracje
W wielu wnętrzach można jeszcze spotkać tapety, w szczególności w pokojach dziecięcych, gdzie najlepsze są tapety z motywami zwierząt czy bohaterów bajkowych.

Fototapety
Stosunkowo niedawno wprowadzonym rozwiązaniem jest stosowanie fototapet. Są to zdjęcia wydrukowane na bardzo dużych formatach, dzięki którym można ozdobić całą ścianę we wnętrzu. Na fototapetach może się znaleźć właściwie wszystko, od krajobrazów i widoków wielkich miast aż po samochody. Ponadto istnieje możliwość otrzymania gotowego produktu z wybranym przez klienta własnym zdjęciem. Fototapety często można spotkać we wnętrzach w stylu nowoczesnym, a także w różnego rodzaju restauracjach czy barach. Interesującym rozwiązaniem może być także wykorzystanie fototapety 3D.