Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Uniwersalne urządzenia do pakowania stosowane w zakładach przemysłowych.

  • Posted on: 1 February 2019
  • By: addmean
Zdecydowana większość towarów i produktów sprzedawanych w sklepach posiada jakieś opakowanie. Czasami będzie ono proste i niewielkie, a czasami parę razy większe od sprzedawanej rzeczy. Podczas produkcji pakowanie jest niezwykle ważne, bo wtedy właśnie jest przygotowanie towarów do dalszej dystrybucji albo składowania na magazynie.


Obecnie coraz rzadziej do tego używani są ludzie, z reguły tę funkcję pełnią specjalne maszyny pakujące. Wykorzystując pełną automatyzację proces taki może przebiegać sporo szybciej, będzie równieżtakże znacznie wydajniejszy i dokładniejszy. Maszyny pakujące sprzedawane są w wielu różnych wersjach i typach. W niektórych zakładach, przy nietypowej produkcji montuje się robione na zamówienie pakownicze linie, specjalnie dostosowane do oczekiwań zamawiających (zobacz zobacz różne modele). Lecz coraz chętniej kupujący wybierają uniwersalne urządzenia pakujące, które po pierwsze pozwalają na pakowanie (poznaj Kador Poland) najróżniejszych wyrobów, a po drugie są proste do zainstalowania w większości zakładów przemysłowych, posiadających jakąś produkcję czy zajmujących się dystrybucją niektórych produktów.


Maszyna do pakowania
Author: Simon Berry
Source: http://www.flickr.com

Wśród urządzeń pakujących parę z nich wyróżnia się na tle pozostałych. W większości zakładów przemysłowych stosuje się zautomatyzowane produkcyjne linie, jakie zajmują się praktycznie wszystkimi operacjami, nawet z układaniem zapakowanych towarów na paletach (czytaj więcej - ). Automatyczne systemy mają szereg czujników pozwalających na jak najdokładniejsze zarządzanie procesami produkcyjnymi.

Pewnie chcesz znać ekstra informacje tyczące się tego wątku. Jeżeli zaciekawił Cię nasz aktualny materiał, to przeczytaj go na witrynie pod linkiem.

Często spotykane są również kartoniarki, ten rodzaj maszyn pakujących jak nazewnictwo charakteryzuje, służy do pakowania towarów w kartonowe pudełka. Ten typ maszyn używany jest najczęściej w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i chemicznym, lecz będą się sprawdzać w takich miejscach, gdzie niezbędne będzie włożenie wyrobu do pudełka.
Z kolei do sypkich substancji, takich jak cukry, mąki, kasze i makarony używa się dozowników, umożliwiają one zapakowanie odpowiednich porcji do pudełek, torebek, słoików czy puszek. W wielu zakładach można także zobaczyć owijarki, z kolei one przeważnie są używane przy owijaniu folią większej liczby opakowań zbiorczych.
Tags: