Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Urządzanie waskiej kuchni

  • Posted on: 1 January 2022
  • By: addmean
Aranżacja niewielkiej kuchni- zmory naszych mieszkań, zwłaszcza tych w blokach z lat 70-tych - może rodzić wiele problemów. W jaki sposób ją zaprojektować, żeby znalazło się miejsce na sprzęty, których potrzebujesz? Należycie rozmieszczona zabudowa, lodówka mniejszych wymiarów a także sprytnie schowane AGD przyzwolą wygospodarować nieco więcej powierzchni w ciasnej kuchni.W myśl zasady "czarne wyszczupla", zrezygnuj z ciemnych mebli w niewielkiej kuchni. Zainwestuj w jasne odcienie szafek jak też półek, w szafki podtynkowe ( naszej ofercie).

mała kuchnia
Author: Leon Brocard
Source: http://www.flickr.com
Jasna jednokolorowa tonacja wizualnie powiększy pomieszczenie. Do białych lub pastelowych sprzętów pasują jasne blaty. Najlepiej, kiedy będą odbijały światło. O ile do kuchni przez większość dnia wpadają promienie słońca, nie kupuj sprzętów z połyskującymi frontami, gdyż mogą one razić. Nie ma też co przesadzać z ozdobami okiennymi, starczą firanki (np. do połowy okna) czy też zazdrostki, bez zasłonek. Nie chcesz firanek? Zainstaluj żaluzje wewnętrzne. Ściany w takiej kuchni nie powinny być ciemne. Nad blatem połóż jasne tapety albo płytki kuchenne. Mogą sprawdzić się także fototapety. Te z motywem powiększonych kwiatów bądź zdjęć sprawią, iż na ich tle meble będą wydawać się mniejsze, a co za tym idzie - pomieszczenie będzie optycznie większe. Zrezygnuj z zabudowy od posadzek pod sufit. Lepiej zainwestować w bardziej pakowne, za to niższe szafki. W spodnich szafkach nie montuj cokołów, zostaw tylko nóżki, dzięki czemu będą wyglądać lekko.Kuchenka
Author: hichem Merouche
Source: http://www.flickr.com
Obniżone szafki, dosięgające bioder lub pasa, to odpowiednie wyjście. Im większa odległość pomiędzy dolnymi oraz górnymi szafkami, tym łatwiej odnieść wrażenie, iż w pomieszczeniu jest więcej miejsca. Przestrzeń między blatem roboczym a wiszącymi szafkami można maksymalnie zagospodarować, instalując tam listwy z haczykami na garnuszki, łyżki oraz pozostałe gadżety kuchenne. Funkcjonalne są również drzwiczki otwierane do góry, tak jak luk bagażowy w aeroplanie. Do małej kuchni pasują tak zwane sprzęty wielozadaniowe. Praktyczny jest półwysep, jaki wykorzystuje do maksimum skromną powierzchnię wnętrza, a do tego umożliwia wygodnie przygotować posiłek oraz stołować się w kuchni.

Zaciekawiły Cię prezentowane kwestie? Jeśli tak, to sprawdź ponadto, co zawiera w tym temacie ta optymalna strona www. Znajdziesz na niej pokrewne informacje.

Powierzchnię pod półwyspem warto zająć do gromadzenia drobnego AGD oraz innych kuchennych drobiazgów.