Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób dobrze wykończyć nasze schodki?

  • Posted on: 19 July 2020
  • By: addmean
Istnieje mnóstwo sposobów wykończenia schodów, tak żeby służyły nam jak najdłużej bez częstej konserwacji. Poniższy materiał skierowany jest do ludzi którzy posiadają w swych domach czy też mieszkaniach schody i chcą je jakoś zabezpieczyć.


Najlepszym sposobem jest całkowite zakrycie powierzchni schodowej materiałem odpornym na ścieranie.
kostka brukowa
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: AWBUD Wyroby Betonowe


lustro na ścianie
Author: Kevin Dooley
Source: http://www.flickr.com


My zaproponujemy dwa różne sposoby, jakie dadzą całkowicie inne efekty. Pierwszą metodą jest pokrycie schodów jednolitym płatem wykładziny, może to być na przykład wykładzina Forbo - sam- wykonana w całości z PVC, z tego powodu jest tak niebywale wytrzymała i można ją długo użytkować. Przykrywając schody takim dywanem, najefektywniej jest przycinać i mocować go w trakcie montażu.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany wątek? Z pewnością tak - przejdź po tym linku (https://estella-shop.eu/ekskluzywna-posciel-satyna-mako/998-3074-posciel-samuel-7371.html) oraz odszukaj informacje tutaj.

Do mocowania dywanu opłaca się zastosować specjalne „belki” metalowe, jakie nabędziemy w sklepie z artykułami wykończeniowymi. Nie możemy polegać tylko na kleju do wykładzin i listwach przypodłogowych, gdyż z czasem wykładzina samoistnie wskutek używania zacznie się obsuwać takie rurki wzmacniają konstrukcję. Drugim sposobem jest kładzenie na wszystkich schodkach wymierzone dywaniki. Jest to metoda kosztowniejsza, lecz uzyskujemy o wiele lepszy wizualnie efekt. My wykorzystaliśmy właśnie ten sposób. Najważniejszym motywem skorzystania z tego sposobu było to, że nasze schodki są z drewna i szkoda nam było je całkowicie pokrywać dywanem. Aby zamocować na krawędzi schodka nasze brązowe dywany użyliśmy nosków schodowych. Nasze dobre noski schodowe są wykonane z metalu, dlatego będą nam służyć jakieś dziesięć lat. Z tego powodu iż nasze schody są drewniane wybraliśmy czarne noski, żeby były dobrze widoczne krawędzie schodków.

Warto obejrzeć inne nasze strony, żeby przeczytać inne fascynujące informacje na podobny temat. Nie wahaj się więc i kliknij tu!

Cena takiego noska waha się pomiędzy dziesięć a dwadzieścia złotych.
Nasze dywaniki pięknie się wkomponowują w elegancki wygląd drewna.


Po zakończeniu pracy możemy podziwiać rezultat naszej pracy. Zalecamy każdemu, kto ma drewniane schody, by zastosował nasz sposób.