Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób dobrze wykończyć nasze schodki?

  • Posted on: 18 May 2021
  • By: addmean
Istnieje mnóstwo sposobów wykończenia schodów, tak żeby służyły nam jak najdłużej bez częstej konserwacji. Poniższy materiał skierowany jest do ludzi którzy posiadają w swych domach czy też mieszkaniach schody i chcą je jakoś zabezpieczyć.


Najlepszym sposobem jest całkowite zakrycie powierzchni schodowej materiałem odpornym na ścieranie.


kostka brukowa
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: AWBUD Wyroby Betonowe
lustro na ścianie
Author: Kevin Dooley
Source: http://www.flickr.com


My zaproponujemy dwa różne sposoby, jakie dadzą całkowicie inne efekty. Pierwszą metodą jest pokrycie schodów (zobacz schody częstochowa) jednolitym płatem wykładziny, może to być na przykład wykładzina Forbo - sam- wykonana w całości z PVC, z tego powodu jest tak niebywale wytrzymała i można ją długo użytkować. Przykrywając schody takim dywanem, najefektywniej jest przycinać i mocować go w trakcie montażu.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany wątek? Z pewnością tak - przejdź po tym linku (https://estella-shop.eu/ekskluzywna-posciel-satyna-mako/998-3074-posciel-samuel-7371.html) oraz odszukaj informacje tutaj.

Do mocowania dywanu opłaca się zastosować specjalne „belki” metalowe, jakie nabędziemy w sklepie z artykułami wykończeniowymi. Nie możemy polegać tylko na kleju do wykładzin i listwach przypodłogowych, gdyż z czasem wykładzina samoistnie wskutek używania zacznie się obsuwać takie rurki wzmacniają konstrukcję. Drugim sposobem jest kładzenie na wszystkich schodkach wymierzone dywaniki. Jest to metoda kosztowniejsza, lecz uzyskujemy o wiele lepszy wizualnie efekt. My wykorzystaliśmy właśnie ten sposób. Najważniejszym motywem skorzystania z tego sposobu było to, że nasze schodki są z drewna i szkoda nam było je całkowicie pokrywać dywanem. Aby zamocować na krawędzi schodka nasze brązowe dywany użyliśmy nosków schodowych. Nasze dobre noski schodowe są wykonane z metalu, dlatego będą nam służyć jakieś dziesięć lat. Z tego powodu iż nasze schody są drewniane wybraliśmy czarne noski, żeby były dobrze widoczne krawędzie schodków. Cena takiego noska waha się pomiędzy dziesięć a dwadzieścia złotych.


Nasze dywaniki pięknie się wkomponowują w elegancki wygląd drewna.


Po zakończeniu pracy możemy podziwiać rezultat naszej pracy. Zalecamy każdemu, kto ma drewniane schody, by zastosował nasz sposób.