Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób hasło inteligencja przestaje powoli odnosić się tylko do przedstawicieli gatunku homo sapiens

  • Posted on: 20 June 2020
  • By: addmean
Inteligencja świadczy często o tym, czy dana osoba zrobi zawrotną karierę zawodową czy nie. Ludzie inteligentni lepiej sobie radzą z życiowymi zadaniami i więcej zarabiają. Samą inteligencję można podzielić na słowną, techniczną czy matematyczną. Wspomniane słowo ostatnio znacząco poszerzyło swoje znaczenie. Odnosi się ono coraz powszechniej do tych przedmiotów, które powstają w niecodzienny sposób - jeszcze w fazie projektów, z inżynierami biologii molekularnej współpracują informatycy. W podobny sposób powstało pojęcie znane tak przedstawicielom budownictwa, jak i informatyki, a mamy tutaj na uwadze inteligentny budynek.

dom   zima
Author: Braas
Source: Braas
Technicy już w tej chwili poważnie myślą o wypuszczeniu na rynek piżam, które zapewnią odpowiednią temperaturę w trakcie snu lub o ekspresie do kawy, który przygotuje nam świeżą kawę w filiżance jeszcze zanim pojawimy się w kuchni. Te techniczne nowinki jeszcze nie trafiły do powszechnego użycia. Z kolei na wyciągnięcie ręki jest już inteligentne ogrzewanie w mieszkaniu. Taki system samoczynnie podnosi temperaturę we wnętrzu, kiedy za okiennicami panuje siarczysty mróz. A kiedy w kwietniu robi się coraz przyjemniej, to też nie trzeba samodzielnie przykręcać termostatów.

Czy znasz już ten świeży materiał (http://www.wkg.pl/strona/produkty/nawozy)? Zobaczysz tam istotnie sporą ilość atrakcyjnych wiadomości na tego typu temat. Przeczytaj a nie pożałujesz!

Na tym exemplum nie kończą się możliwości jakie ma współczesny inteligentny budynek.


Specjalnie zaprojektowane systemy chronią nasze domy przed włamywaczami i alarmują policję, kiedy rabuś stłucze okno. Coraz powszechniej bywa także montowany monitoring.

Mamy dla Ciebie ciekawy wpis (https://www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/nadstawki-paletowe/). Po wejściu w niego znajdziesz więcej informacji na interesujący Cię temat i będziesz mógł zgłębić swoją wiedzę.

Posiadają go już nie tylko duże i małe sklepy, ale także większość nowo wzniesionych bloków . Bardzo popularne bywają także inne rozwiązania antywłamaniowe, wpisujące się w zasadę inteligentnego budynku. Mamy tutaj na uwadze symulację obecności domowników. Otóż, wyjeżdżamy na wytęskniony urlop i zostawiamy mieszkanie nie tylko pod opieką sąsiadów, ale także mamy w domu symulator, który będzie podczas naszej nieobecności załączał i gasił lampy w pokoju, uruchamiał odbiornik telewizyjny czy odtwarzał naszą ulubioną melodię. Poza tym można jeszcze tutaj wspomnieć o systemach alarmujących o pożarze lub o systemie kontroli dostępu - drzwi szklane są w stanie otworzyć tylko osoby upoważnione, noszące przy sobie specjalną kartę magnetyczną.Inteligentny budynek bywa przykładem tego, jak można zintegrować systemy informatyczne w jednym budynku. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku, kiedy mamy do czynienia z przewyższającym drzewa kolosem. Administratorzy takiego budynku mogą sterować konkretnymi systemami bez konieczności przemieszczania się po schodach. Takie rozwiązanie oszczędza również czas, który można w tym momencie przeznaczyć np. na konieczne naprawy.