Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób ogrodzić dom

  • Posted on: 4 August 2022
  • By: addmean
Ogrodzenie to istotna część wszystkich posesji. Pomaga chronić ją przed obcymi, może także samo w sobie stanowić ozdobę. Ogrodzenie montowane jest zazwyczaj już po postawieniu domu. Wówczas trzeba więc dobrać je do stylistyki i charakteru domu, jak również do okolicy. Istnieje dużo typów ogrodzeń. Podstawowym rozróżnieniem jest to z uwagi na materiał, z którego dane ogrodzenie wykonano. Charakterystycznym rozwiązaniem może być wykorzystanie żywopłotu. Do tego celu używane są rozmaite odmiany krzewów, zarówno iglastych, jak i liściastych. Żywopłot pozwala na lepsze odizolowanie posesji od ruchu ulicznego i głośnych dźwięków, a przy tym prawidłowo traktowany, może być ozdobą.
Ogrodzenia z metalu
płot
Author: Takuma Kimura
Source: http://www.flickr.com
Bardzo często używane są ogrodzenia metalowe, z uwagi na niewysokie koszty. Pośród nich najczęściej występuje siatka ogrodzeniowa. Przy niedużej cenie jest jednak mało wytrzymała i łatwa do zniszczenia. Specyficzną grupą ogrodzeń metalowych są ogrodzenia panelowe. Wykorzystywane są niekiedy na terenach prywatnych, ale w przeważającej liczbie sytuacji wykorzystywane są do oddzielania obiektów takich jak skwery, place zabaw czy budynki użyteczności publicznej. Ich dużą zaletą jest prosty montaż i demontaż. Produkty tego rodzaju są bowiem złożone z oddzielnych elementów, które w razie zniszczenia można zdemontować oddzielnie, bez potrzeby rozbierania całego płotu. Ogrodzenia (zobacz ogrodzenia Poznań) panelowe są bardzo korzystnym rozwiązaniem tymczasowym, a czasami mogą także być używane latami. Kolejnym typem ogrodzeń metalowych są płoty kute. Najczęściej są to produkty artystyczne, wykonywane przez wykwalifikowanych kowali.

Ogrodzenia drewniane
ogrodzenie
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com
W grupie ogrodzeń wykonanych z drewna także występują ogrodzenia z paneli. Anotis Wrocław drewniane cechują się znaczną grubością i skutecznie odgradzają posesję od zewnątrz. Wykorzystanie paneli, podobnie jak w ogrodzeniach wykonanych z metalu, pozwala na bezproblemowy demontaż i ewentualną reperację. Ogrodzenia drewniane nierzadko też łączone są z częściami kamiennymi w formie słupów albo ceglanymi. Ogrodzenia wykonane są z różnych gatunków drewna, w szczególności tych twardych i wytrzymałych.