Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób postawić swój dom?

  • Posted on: 12 May 2022
  • By: addmean
Jakiś czas temu nareszcie wprowadziłem się do własnego domu. Muszę napisać, iż ostatnie dwa lata były niemałą męczarnią, chociaż naturalnie skłamałbym, gdybym napisał, że to ja odwaliłem najcięższą pracę. Ogromne gratulacje należą się firmie budowlanej, która tak naprawdę doskonale pokazała, iż to wyłącznie stereotyp, jakoby firmy z branży budowlanej zatrudniały tylko nierzetelnych majstrów, którzy w zupełności nie potrafią dotrzymać terminów. W sumie to prawda jest taka, iż jestem niesamowicie zadowolony ze standardu wykonania własnego nowego domostwa. A na początek miałem wiele negatywnych myśli, sądziłem, że moje nowe gniazdo będzie wprost pełne niedoróbek.


Najzwyczajniej jestem tą osobą, która chociaż niestety nie jest bogata, to jednakże nie uważa, że powiedzmy cegły czy panele (zobacz panele ogrodzeniowe producent) muszą być zaraz już tam niedrogie. A więc robiłem co w mojej mocy, aby jakość wszystkich materiałów budowlanych oraz wykończeniowych cechowała się możliwie jak najbardziej wysoką jakością. Warto wiedzieć, iż nie w każdym przypadku cegły i reszta, aby być bardzo dobrej jakości, automatycznie muszą być drogie. To akurat pewne, więc chciałbym każdego uspokoić. Nie jest aż tak beznadziejnie!

Bardzo często za materiałami budowlanymi oglądałem się po Sieci. Np. fantastyczne cegły ceramiczne, które raczej nie były wygórowane pod względem cenowym, odnalazłem w jednym z ogólnopolskich serwisów ogłoszeniowych. Różnica w cenach była całkiem spora, a więc kiedy powiedziałem o tym panom budowlańcom, nie wierzyli dla mnie. Moim skromnym zdaniem budujący dom muszą trochę bardziej czynnie uczestniczyć we wszystkim. To zapewne jasne, że jeżeli chcielibyśmy zaoszczędzić, lecz jednak wcale nie tracić na jakości, musimy sami się tym zająć.

W końcu jeżeli sami nie zadbamy o własne interesy, zapewne nikt tego za nas nie zrobi. Takie są reguły życia... No dobra, lecz pewnie bardzo często nie mamy zielonego pojęcia czy na przykład cegły klinkierowe, które chcielibyśmy kupić, w istocie są w porządku. Cóż, trzeba przed nawet drobnymi zakupami dokładnie przewertować choćby blogi związane z budownictwem. Blogosfera jest naprawdę bogata w najróżniejsze informacje, więc znajdziemy na spokojnie również ciekawe porady dot. materiałów budowlanych, które są niezbędne do budowania domu.


Author: k.s.