Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób prawidłowo używać klimatyzację samochodową, aby przez długi okres się szczycić miłym chłodem?

  • Posted on: 9 June 2019
  • By: addmean
Znaczna większość kierowców korzysta z klimatyzacji samochodowej tylko wiosną ewentualnie latem. Kiedy to panują wysokie temperatury. Niewątpliwie jest to wielki błąd, bowiem samochodowa klimatyzacja osusza powietrze jak również pozwala się pozbyć wilgoci z wnętrza auta jesienią oraz zimą.

Z takiej klimatyzacji samochodowej trzeba korzystać przez calutki rok kalendarzowy. Gdyż w przeciwnym razie kompresor klimatyzacji narażony zostanie na awarię (Więcej na: ). Jest on smarowany poprzez olejek, który miesza się z chłodzącym czynnikiem. Nieuruchamiana przez kilka miesięcy sprężarka może zapiec się i zatrzeć. Kompresor klimatyzacji kompresor klimatyzacji to najdroższy komponent całego układu klimatyzacji samochodowej. Jego naprawa może kosztować nawet parę tysięcy złotych.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w tekście (http://www.c-l.pl/zywice-epoksydowe/)? To naturalnie zbliżona problematyka, zatem bez wątpienia też bardzo Cię zaabsorbuje!

Kompresor odpowiada za obieg czynnika chłodzącego w całym systemie. A do jego uruchomienia się wykorzystuje klinowy pasek samochodowego silnika. Z tego więc względu zaleca się uruchamianie samochodowej klimatyzacji bez względu na warunki pogodowe przynajmniej raz na tydzień na 10-15 min. Wiele razy można się spotkać z diagnozą, iż sprzęgło klimatyzacji jest uszkodzone.
kompresor klimatyzacji
Wypalone gumowe amortyzatory ewentualnie fioletowa barwa samej tarczy może wskazywać na nieznaczną ewentualnie całkowitą niewydolność układu. A to bez wątpienia powoduje wstrzymanie pracy tłoków i jest przyczyną poślizgu sprzęgłowej tarczy. Poślizg ten sprawia, że sprzęgło klimatyzacji się przegrzewa. Szybki wzrost temperatury przyczynia się do uszkodzenia gumowych elementów całego układu. Na szczęście coraz częściej montowane są termiczne bezpieczniki cewek, które ograniczają koszty związane z naprawą układu klimatyzacji samochodowej, zobacz całą ofertę: . Trzeba tylko odpowiednio wcześniej wyciągnąć niezbędne wnioski oraz w porę przedsięwziąć odpowiednie kroki. W tego typu sprzęgle klimatyzacji samochodowej wystarczy czasem wymienić cewkę, splamować ciemne powierzchnie sprzęgłowej tarczy oraz pasowego koła. Wymiana łożysk też jest w stanie poprawić parametry układu klimatyzacji samochodowej.Warto z tego względu używać samochodową klimatyzację przez cały rok kalendarzowy. Oczywiście trzeba co jakiś czas robić przegląd układu oraz wymienić główne elementy.