Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób skutecznie ochronić meble drewniane przed zniszczeniem?

  • Posted on: 10 May 2022
  • By: addmean
Drewno jest bardzo popularnym surowcem, wykorzystywanym powszechnie w wielu różnych dziedzinach. Konstrukcje budowlane, okna, drzwi i meble to jedynie wybrane zastosowania tego materiału. Drewno jest niezbyt drogie, proste w obróbce i bardzo wytrzymałe, dlatego też tak chętnie pojawia się w wielu miejscach.


Impregnat Den Braven Decorator nadaje drewnu satynowy wygląd
Author: Den Braven
Source: Den Braven
Poza tym dobrze obrobione i pomalowane bardzo ładnie i elegancko będzie się prezentować, co znowu chętnie wykorzystują projektanci wnętrz. Jednak bez względu na to, czy użyte ono będzie przy szkielecie dachu, czy też jako stylowe krzesło w salonie, musi być ono właściwie obronione.

Po pierwsze przed użyciem drzewo powinno być porządnie wyschnięte. Zależnie od jego gatunku może to trwać dłużej lub krócej, lecz ten proces jest niezbędny przed dalszym obrabianiem, szczególnie że podczas schnięcia zmieniają się wymiary elementu. Poza tym wymalowanie czymkolwiek mokrego drewna nie ma sensu, gdyż zastosowane środki z pewnością nie spełnią swojego zadania. Odpowiednio wyschnięte drewniane elementy można różnorodnie ochronić przed czynnikami zewnętrznymi, a metod do tego może być przynajmniej kilka.

Najistotniejsze powinno być odpowiednie ochronienie drewna przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak deszcz czy słońce, ale również przed owadami, grzybami i pleśniami. Bardzo dobrze nadają się do tego celu chemia do impregnacji drewna, którymi można pomalować świeżą powierzchnię. Środki te w łatwy sposób się wchłaniają na większe głębokości, istotne jest aby element był bardzo dokładnie nasączony, ponieważ w ten sposób cały będzie zabezpieczony przed niekorzystnymi czynnikami. W niejednej sytuacji sam impregnat na drewnie może wystarczyć, lecz jeżeli chce się, aby dany sprzęt wyglądał ładnie, to należy go dodatkowo jeszcze pomalować jakimś rodzajem lakieru.

Zobacz ten serwis, ponieważ on z pewnością także Cię niezwykle zaciekawi. Opisuje on podobną kwestię, więc nie wahaj się i kliknij tu!

Ostatnio bardzopopularne stały się lazury, natomiast do różnych mebli i innych drewnianych elementów we wnętrzach powszechnie są stosowane lazury. Jest bardzo istotne, aby przed położeniem każdej warstwy drewno było należycie przygotowane. Musi być wyczyszczone i suche, dlatego też koniecznie należy usunąć kurz i trociny, możemy również użyć drobnego papieru ściernego do odpowiedniego wygładzenia powierzchni.