Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób uzyskać mniejsze roczne koszty ogrzewania piecami na węgiel?

  • Posted on: 6 March 2021
  • By: addmean
Zapewnianie stabilności cieplnej przy pomocy węgla czy ekogroszku, to standardowe działanie od bardzo dawna. Należy jednak mieć świadomość, że wydolność pieca w znacznym stopniu jest zależna m.


nowoczesna kuchnia
Author: Giles Williams
Source: http://www.flickr.com
in.

Potwierdzisz raczej, że omawiany post jest nieszablonowy. Jeżeli zatem masz ochotę poznać go głębiej, zobacz informacje znajdujące się tutaj.

od jakości i typu takiego paliwa.


Miotła i szufelka
Author: Roberto Verzo
Source: http://www.flickr.com


Dla przykładu koszty ogrzewania budynków za pomocą węgla kamiennego w dużym stopniu zależą od sprawności, rodzaju instalacji grzewczej i oczywiście od jakości paliwa. Te w większym stopniu nowoczesne oraz zautomatyzowane piece mogą uzyskiwać wydolność nawet rzędu 80-90 procent. Przy dość niewielkich cenach takiego paliwa wydatki ogrzewania są najniższe. Niezwykle ważne jest jednak to, żeby wykorzystywać właściwy rodzaj węgla i to najwyższej jakości. Dla przykładu węgiel posiada pewien współczynnik pod nazwą wartość energetyczna. Jest on inny w przypadku różnych rodzajów węgla. Jest zależny m.in. od konkretnej kopalni czy tzw. sortymentu, czyli wielkości grudki (im jest ona mniejsza, tym mniejsza jest wartość energetyczna). zakupując węgiel miejmy świadomość, że jeśli będzie on lepszej jakości, to roczne koszty ogrzewania będą niższe.


Poza tym będziemy mieli wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do otoczenia. Aktualnie produkowane są różne typy pieców na węgiel, dlatego też powinniśmy w każdym przypadku dobrze dobrać odpowiednie paliwo.

Ten wpis posiada interesujące informacje na prezentowany wątek - jeśli masz ochotę zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę ogrodzenie panelowe lubelskie, która omawia podobne zagadnienia.

Typy te są wskazane w dokumentacji technicznej kotła.


Oprócz danego typu węgla można by naturalnie używać innego typu paliwa, jednak w takiej sytuacji najprawdopodobniej piec nie będzie pracował optymalnie, co oznacza, że tak moc, jak i sprawność pieca będzie mniejsza niż zaplanowana przez producentów. Warto więc stosować najlepszej klasy węgiel.