Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zabezpieczyć teren budowy?

  • Posted on: 25 March 2022
  • By: addmean
Jest kilka podstawowych sposobów na zabezpieczenie terenu, przykładowo w przypadku imprezy masowej bądź prac budowlanych. Najbardziej dogodnym i najtańszym sposobem jest zastosowanie ogrodzenia tymczasowego.

ogrodzenia ażurowe
Tymczasowe ogrodzenia (więcej: ) odznaczają się niewielkim kosztem zamontowania, łatwość w zastępowaniu poszczególnych elementów i niedługi czas montażu. Tak można ogrodzić teren (zobacz również usługi saperskie) wydarzenia w czasie liczonym w godzinach. Zmniejsza to też koszty wiążące się z ewentualnymi uszkodzeniami, ze względu na modułową budowę tych ogrodzeń.

Tanio i solidnie Najmniej kosztownym typem ogrodzeń tymczasowych są ogrodzeniowe panele. Składają się one z zespawanych ze sobą kawałków drutu, oraz betonowych podstaw łączących fragmenty i utrzymujące je w pozycji pionowej. Panele pojawiają się także w wariancie pełnym, który zamiast ze złączonych drutów, złożony jest z kawałków blachy. Tego rodzaju ogrodzenie z łatwością można jednak rozmontować, nie można go więc wykorzystywać do ogradzania terenu prywatnego. Doskonale sprawdza się jednak na koncertach i festynach, gdzie pomaga odgrodzić teren wydarzenia, oraz wyznaczyć założone przez organizatora strefy. Wykorzystując ogrodzenie tego typu, można też prosto wytyczyć drogi ewakuacyjne. Wymogi bezpieczeństwa narzucają bowiem na organizatora imprezy masowej tego typu obowiązki.

Pełne bezpieczeństwo W przypadku bardziej wygórowanych wymagań w stosunku do ogrodzenia, stosuje się na przykład ogrodzenie ażurowe. Jest to rodzaj płotu montowany do stacjonarnych słupów. Dzięki temu rozmontowanie płotu jest niemożliwe od strony zewnętrznej. Takie ogrodzenie zachowuje najwięcej korzyści z paneli ogrodzeniowych. Jeśli jakiś panel ulegnie uszkodzeniu, zamiast demontażu całego ogrodzenia, ponoszone są koszty naprawy tylko zepsutego elementu. Tego rodzaju płoty stosuje się przykładowo na lotniskach, wokół magazynów i parkingów. Duża liczba firm też decyduje się na ochronę swojego mienia przy pomocy tego typu płotów. Dla osiągnięcia najwyższego bezpieczeństwa zaleca się montaż systemów monitoringu, oraz alarmu na obszarze ogrodzonym. Takie połączenie zapewni najwyższe bezpieczeństwo.