Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zagospodarować teren wokół domu?

  • Posted on: 4 August 2022
  • By: addmean
Dom z ogródkiem jest pragnieniem wielu osób. Kiedy już jednak zrealizujemy te plany, często nie wiemy jak urządzić teren wokół domu. Warto sięgnąć do szeroko udostępnianych inspiracji, za pomocą których możemy odnaleźć pomysł idealny dla nas. Jeżeli jednak nie czujemy, że aranżacja terenu jest dla nas, warto zostawić to zadanie fachowcom. Jak można zagospodarować miejsce wokół domu?


Ogród to przede wszystkim kolorowe kwiaty czy krzewy. Możliwości zaprojektowania rozmieszczenia roślin jest niesamowicie dużo. Dużo podjętych kroków zależy tylko od naszego gustu, choć warto
więcej informacji
Source: http://gardencenter.pl/
początkowo sprawdzić, jakie rośliny posadzone niedaleko siebie będą wpływać na siebie pozytywnie. Powinno się wiedzieć na przykład, że na porost róż dobrze działa lawenda. To jedynie jedna korzystnie skomponowana para, można stworzyć ich naprawdę dużo więcej, w związku z czym warto to przejrzeć i wypróbować. Jeżeli posiadamy większy ogród, idealnie możemy go wykorzystać w celu uprawy warzyw.

Będziemy mieli pewność, że są ekologiczne, dodatkowo zbieranie własnych warzyw stanie się ogromnym powodem do dumy. Efekt zwiększą na pewno piękne dróżki pomiędzy częściami ogrodu. Delikatny żwirek czy ciekawa kostka będzie prezentowała się dużo lepiej, niż wydeptane ślady na trawie. Duża powierzchnia to również możliwość stworzenia oczka wodnego, które odpowiednio pielęgnowane może stać się najbardziej atrakcyjnym miejscem ogrodu.

Jeżeli mamy dzieci, warto zaadaptować część ogrodu dla nich.

Intryguje Cię skąd czerpiemy wiedzę na zawarty w tym wpisie temat? Zachęcamy więc do kolejnej strony - tam oczekuje na Ciebie ekstra źródło.

Huśtawki, mały plac zabaw czy piaskownica - posiadając przed domem takie atrakcje, pociechy na pewno będą chciały spędzać czas na świeżym powietrzu. Ciekawa jest także trampolina, często widywana w ogrodach. To zagwarantowanie świetnej zabawy. W dodatku można zakupić przeróżne akcesoria do trampoliny, dzięki którym zabawa stanie się jeszcze lepsza i oczywiście bezpieczniejsza.


Trampolina
Author: Richard Leeming
Source: http://www.flickr.com
Ogródek to cudowna rzecz. Pozwala na całkowity odpoczynek na powietrzu, w dodatku jeśli jest interesująco zaprojektowany, posiada niepowtarzalny klimat. Rzecz jasna ogród to również mnóstwo obowiązków, np. podlewanie, usuwanie chwastów, sprzątanie, stosowanie nawozów czy koszenie trawy. Co można zrobić z odpadami, m.in. skoszoną trawą i kwiatami, które przekwitły? Można je zastosować do wyprodukowania kompostu, czyli naturalnego nawozu.

Gotowy kompost bardzo dobrze użyźni ziemię i pomoże porost roślin. Do jego wytworzenia należy użyć kompostownika. Można go nabyć w każdym sklepie z działem ogrodowym oraz w sieci, a także wykonać samodzielnie. Jeżeli interesuje nas kompostownik cena bywa zróżnicowana, jednakże często nie jest wysoka. Warto przed kupnem sprawdzić i porównać kilka ofert i dobrać tę najlepszą.