Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zaprojektować i wykonać bezpieczne jak również funkcjonalne wejście na dach? Najczęściej wykorzystywane rodzaje wejść umożliwiających dostanie się na dach.

  • Posted on: 3 March 2022
  • By: addmean
Jeśli mamy własny dom z pewnością nie jeden raz odwiedzał nas kominiarz. Przegląd kominiarski przeprowadzany jest co pewien okres czasu, ważne jest wiec zaprojektowanie odpowiedniego i bezpiecznego wejścia na dach.


Zależnie od tego jakiego rodzaju posiadamy dach takie może być wejście na niego.
wilgotność
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Szybkosprawne wyroby budowlane
Author: Grupa Atlas
Source: Grupa Atlas


murowanie ścian
Author: Anthony Crider
Source: http://www.flickr.com


Zastanawiając się nad tym w jaki sposób je zaprojektować musimy przede wszystkim zwracać uwagę na to, żeby wszystkie elementy umożliwiały szybkie i bezpieczne wejście do góry. Ich wygląd jest sprawą drugorzędną, najważniejsze jest bezpieczeństwo i funkcjonalność. Zanim więc zaczniemy murowanie ścian nowego domu, upewnijmy się, iż w projekcie uwzględniono także odpowiednie wejście na dach. Tak samo kominiarz jak i osoby, które przykładowo pragną naprawić antenę muszą jakoś dostać się na stosunkowo dużą wysokość. Istnieje wiele rozwiązań, a w zależności od rodzaju naszego dachu możemy znaleźć najlepsze z nich. Gdy decydujemy się drabinę, musimy pamiętać o tym, żeby była ona na wysokości uniemożliwiającej dostanie się na nią małym dzieciom. Jest to bardzo istotne ze względów bezpieczeństwa.


Najpopularniejszym rozwiązaniem są włazy dachowe. Umieszczane są najczęściej na klatkach schodowych, niekiedy można je również napotkać w blokach mieszkalnych, na najwyższych piętrach. We wnętrzu domu natomiast najlepiej wykonać właz z materiału, który będzie współgrał z pozostałą częścią klatki schodowej. Doskonałym rozwiązaniem będą ławy kominiarskie na dachach. Umożliwiają one swobodny i bezpieczny dostęp do kominów. Zależnie od tego jak wielkie jest nachylenie naszego dachu tak odległe będą od siebie stopnie.http://creoconcept.pl/ (http://www.creoconcept.pl/)Ława kominiarska może być stosowana na niemal każdym pokryciu dachowym. Dlatego właśnie ławy kominiarskie są niezwykle funkcjonalnym elementem, który ułatwi dostanie się na dach jak również bezpieczne poruszanie się po nim, w każdych warunkach.


Z pozoru mało istotny element, którym jest wejście na dach, wymaga dobrego zaprojektowania.
Najbardziej istotne jest to, aby zagwarantować bezpieczeństwo podczas poruszania się po dachu tudzież zadbać o to, aby wszelkiego rodzaju drabiny bądź schody, które prowadzą na dach były odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi.