Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W jakich branżach przemysłu wykorzystywana jest stal nierdzewna i jak się ją uzyskuje?

  • Posted on: 25 September 2019
  • By: addmean
Metalurgia próżniowa to sektor hutnictwa, który zawiera tego typu procesy metalurgiczne, które są prowadzone przy wykorzystaniu niskiego ciśnienia. Przy pomocy użycia metalurgii próżniowej możliwe jest otrzymywanie metali, które cechują się dużą czystością.


Przyrządy, które stosowane są do metalurgii próżniowej, to m.in. piece próżniowe, które stosowane są do obrabiania termicznego surowców, celem zyskania najwyższej jakości nierdzewnej stali.
części zamienne do pieców próżniowych
Author: KALDEWEI
Source: KALDEWEI


Salon w mieszkaniu
Author: Carissa Rogers
Source: http://www.flickr.com


Ta natomiast ma zastosowanie w wielu odnogach przemysłu, m.in. lotniczym, zbrojeniowym, medycznym czy też nuklearnym. Wykorzystywane do takiego są tego typu technologie jak krystalizacja jednokierunkowa czy konsolidacja złomu tytanu. W piecach próżniowych jest przetwarzany między innymi tytan, tantal, miedź czy stopy niklu czy metale szlachetne.

Spodobał Ci się ten post? To świetnie, jeżeli masz ochotę poznać coś tak samo atrakcyjnego, to z pewnością na pewno zainteresuje Cię również wciągająca treść.

Naturalnie takie piece to tylko narzędzia, które tak jak wszystkie inne, także mogą ulec awarii. Z tego też powodu na rynku funkcjonują spółki, które proponują części zamienne do pieców próżniowych.


Części te muszą cechować się wysoką jakością. Są one wytwarzane wyłącznie przez najlepszych producentów. Przed wykonaniem naprawy firmy, które robią konieczne renowacje, muszą naturalnie ustalić obszar koniecznych renowacji. Wykonuje się to za pomocą m.in. wykrywacza helowego, który umożliwia zidentyfikowanie wszystkich nieszczelności.
Tego typu firmy świadczą także innego typu usługi, m.in. wykonawstwo struktur wykonanych ze stali. Usługi te zazwyczaj przeprowadzane są na terenie całej Europy. Piece próżniowe są remontowane przy wykorzystaniu znakomitej jakości części do pieców próżniowych próżniowych.