Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

W Polsce w dalszym ciągu mnóstwo młodych rodzin posiada mieszkaniowe problemy

  • Posted on: 5 September 2022
  • By: addmean
W naszym kraju w dalszym ciągu mnóstwo młodych rodzin ma mieszkaniowe problemy. Przede wszystkim bez przerwy brakuje na rynku mieszkań, fachowcy szacują, że może ich być nawet kilkaset tysięcy. Kolejnym powodem tego typu sytuacji są niestety ogromne wydatki, które wiążą się z zakupem własnego mieszkania.


mieszkanie
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
W dużych miastach trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy za jeden metr, tak więc za mieszkanie mające powierzchnię pięćdziesięciu czy sześćdziesięciu metrów może się z tego zrobić pokaźna kwota. Tak naprawdę mało kto ma możliwości kupna mieszkania płacąc gotówką, większość kupujących musi się wspomóc pewną kwotą kredytu hipotecznego - .

Do niedawna jeszcze uzyskanie takiego kredytu było proste i łatwe, nawet przy niewysokich zarobkach można było uzyskać kredyt na spore kwoty. Ostatnie kilka lat jednak przyniosły dużą zmianę w podejściu banków, zaczęto wymagać wkładu własnego, a także sporo zaostrzyły się kryteria udzielania.Masz chęć zobaczyć kolejne bogate w informacje materiały? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie klapy dymowe, która z całą pewnością posiada ważne dane!Przez to wszystko okazało się, że mieszkania coraz bardziej stają się marzeniami, na jakie stać coraz mniej młodych ludzi.

Żeby chociaż odrobinę pomóc młodym rodzinom w zakupie tak potrzebnego im domu czy mieszkania nasz rząd uruchomił nowy program mieszkanie dla młodych - program mieszkanie plus. Jego głównym celem jest dofinansowanie wkładu własnego, z czym chyba najwięcej problemów mają polskie rodziny. Oczywiście nie każdy będzie mógł się o takie dofinansowanie starać,
mieszkanie
Author: Ben McShea
Source: http://www.flickr.com
złożenie wniosku w programie wymagać będzie spełnienia kilku istotnych warunków. Przede wszystkim nie można posiadać, nawet w dalekiej przeszłości, żadnych domów czy mieszkań. Istotnym warunkiem jest również wiek młodszego małżonka, przekraczać on nie może trzydziestu pięciu lat.

Ograniczeniom podlegają powierzchnie domów lub mieszkań, jakich zakup można wspierać, a dodatkowo cena, która musi być niższa od określonego wskaźnika. Dopiero po wypełnieniu wszystkich tych warunków złożyć można wypełniony wniosek, a po jego rozpatrzeniu przez urzędników starać się o dofinansowanie w jakimś banku, które współpracują przy takich dofinansowaniach. Otrzymanie dofinansowania będzie wymagało wprawdzie nieco zachodu i wypełniania dokumentów, lecz można po jego uzyskaniu sporo zaoszczędzić na zakupie lokalu.