Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Wielu fanów off-roadowych wojaży marzy o tym, by posiadać niebywale mocny samochód, który przejedzie niejedną trasę

  • Posted on: 26 April 2022
  • By: addmean
Jeśli jesteśmy miłośnikiem aut, ale nie szybkich, lecz dużych aut, to powinniśmy pomyśleć o dobrym dżipie. Są one idealne na pokonywanie przeróżnych nierówności i ogólnie jazdę po lasach oraz polach.


Jeśli już kupujemy samochód, którym mamy zamiar dla przykładu pokonywać mokre pola w Bieszczadach albo wjechać nim w środek Islandii, to należy pamiętać, że powinien on posiadać dobry silnik.
skały
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com


Proste i małe autko nie pociągnie w tak trudnych warunkach.

Zainteresował Cię nagłówek tego materiału? Koniecznie spójrz na treść, tam znajdują się jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę dobrze to przeczytać.

Aby auto pracowało bez zarzutu, to powinno posiadać nie tylko mocny silnik, ale również nielichą skrzynię biegów. A najkorzystniej jeśli posiadałoby na dodatek reduktor. Jest to nic innego, jak ekstra przekładnia, która jest umieszczona za prawdziwą skrzynią biegów. Obsługiwana jest całkowicie odrębnym systemem. Dzięki temu urządzeniu wóz ma więcej siły na kołach, a silnik mniej się męczy. Znawcy mówią, że reduktor powinniśmy stosować zawsze, gdy poruszamy się w terenie (zatem nie po asfaltowej drodze). W szczególności jeśli droga wydaje się być trudna i nie mamy na liczniku więcej aniżeli 50 km/h. Znawców na pewno nie zdziwi fakt, że reduktor może być używany tylko wówczas, kiedy włączony jest napęd na 4 koła. Nie jest on bezpośrednio połączony z przednią osią, ale chodzi o ogólne odciążenie samochodu.
Tego typu przyrząd można zamówić online i zamontować u dobrego mechanika. Pamiętajmy, by kupować reduktor z kilkuletnią gwarancją. Najistotniejsze, żeby podołał zadaniu i przydał się w podróżach.