Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Wkrótce się przeprowadzasz? Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu mebli na czas ich przewożenia

  • Posted on: 13 February 2020
  • By: addmean
Przeprowadzka to zawsze dużo starań, szczególnie z transportem mienia, jakie do tej pory udało nam się zgromadzić. Pakujemy wszystko w pudła, a większe meble rozkręcamy, ponieważ w przeciwnym wypadku nie moglibyśmy ich poprzenosić przez drzwi.

Jeżeli nie wynajmujemy firmy przeprowadzkowej, tylko decydujemy się samodzielnie je przewieźć, musimy odpowiednio zabezpieczyć szafki, komody i stoliki, aby się nie uszkodziły podczas przewozu. W jaki sposób to zrobić? Na początku podstawowe jest opróżnienie mebli. Książki, bieżniki, ciuchy i inne drobiazgi sporo ważą, a oprócz tego mogłyby powylatywać np. podczas znoszenia szafy ze schodów.

Przeprowadzka
Source: flickr.com
Wielokrotnie należy także wyjąć szuflady czy półki, dzięki temu meble będą bardziej bezpieczne i ich poszczególne części nie będą się przemieszczać. Jeśli nie chcesz ich wyjmować, drzwiczki można obkleić taśmą, w ten sposób ochraniając ruchome elementy. Podczas transportowania ważne jest także właściwa ochrona firma ochroniarska łódź rogów, które są szczególnie narażone.Warto jest obkleić je taśmą albo wcześniej obłożyć kartonem, a potem zakleić, aby ochrona była wytrzymała. Jeśli mamy cenne antyki, na przykład wazon, jaki sporo nas kosztował, powinno się owinąć go folię bąbelkową. () Identycznie zróbmy w przypadku elektroniki, gdyż takie elementy także musimy w pewny sposób zapakować. Wracając do mebli – na szczególną uwagę zasługują wszelakiego rodzaju kanapy oraz sofy.
Tapicerka nie zawsze wykonana jest z wytrzymałego materiału, zatem trzeba starannie owinąć wersalkę folią, a między poszczególnymi meblami powkładać kartony. To dodatkowo zabezpieczy je przed obijaniem. Jeśli podróż jest długa, możesz dokupić specjalne pasy (sprawdź: oznakowanie poziome magazynu) zabezpieczające, jakie utrzymają je w jednym miejscu, nawet gdy ostro skręcisz bądź nagle się zatrzymasz.

Pamiętając o niniejszych poradach nie musisz obawiać się o swoje meble w czasie przeprowadzki. Po wniesieniu ich do nowego domu czy mieszkania miej na uwadze, aby najpierw je wytrzeć, ponieważ na pewno się zakurzyły, a lepiej jest poustawiać wszystko na czystych półkach, aniżeli po kilku dniach zabierać się za sprzątanie. Jeżeli nie masz nikogo, kto może ci pomóc we wniesieniu mebli, zawsze możesz poprosić sąsiadów, z którymi od razu nawiążesz bliższe kontakty.