Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o płytkach elewacyjnych

  • Posted on: 19 June 2021
  • By: addmean
We współczesnej architekturze ważna jest nie tylko solidność użytych materiałów, ale także ich wartość wizualna.

Elewacja z cegły klienkierowej Fraza
Source: Wienerberger
Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych rozwiązań, żeby nasze domy wyglądały ślicznie i nietypowo. Opłaca się zatroszczyć się o elewację domu, która jest pewnego rodzaju wizytówką naszej posesji.Tradycyjny naturalne kolory tynków traci w nowoczesnej aranżacji pozycję lidera.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co znajdziesz w ofercie domy na sprzedaż wilkszyn, która odnosi się do pokrewnej problematyki.

Coraz większe uznanie zdobywają natomiast płytki elewacyjne. Pod tą nazwą kryje się ogrom tworzyw, które pomogą w łatwy sposób odmienić wartość wizualną każdej nieruchomości. Płytki elewacyjne zewnętrzne służą do pokrywania fasady prywatnych domów, zazwyczaj do wysokości 1,5-2 m., czasem jednak zdobi się nimi całą wysokość zewnętrznych ścian domu. Wyróżniamy kilka najczęściej stosowanych typów płytek, np. płytki klinkierowe, lub niezwykle wytworne płytki z kamienia naturalnego. Jeśli szukamy tańszego rozwiązania, można wybrać płytki betonowe, które odpowiednio szlifowane i farbowane, do złudzenia przypominają te kamienne, a są kilkakrotnie tańsze. Ładnie prezentują się również fantazyjnie pomalowane płytki silikatowe, chociaż te – niestety – nie są tak odporne na mechaniczne uszkodzenia. Jeśli chcemy pokryć płytkami nierówne powierzchnie, albo łuki, najwygodniejszym rozwiązaniem będą płytki, zrobione z plastycznych, syntetycznych żywic.

Płytki elewacyjne mają mnóstwo niezaprzeczalnych atutów. Pierwszą zaletą jest niewiarygodna wytrzymałość, odporność na uszkodzenia oraz na różnorodne warunki klimatyczne. Płytki są wyjątkowo mocne, poprawnie założone bez trudu będą się sprawdzać przez wiele lat, cały czas świetnie wyglądając. Nie blanką pod wpływem działania promieni słonecznych, nie nasiąkają wodą, dzięki czemu doskonale osłaniają elewację przed nadmiarem wilgoci. Dzięki słabej absorpcji, nie dochodzi do zabrudzenia wewnętrznej budowy płytek, wszystkie zanieczyszczenia można łatwo i szybko zlikwidować. Kolejną zaletą płytek elewacyjnych jest ich atrakcyjność wizualna. Różnorodność wzorów i odcieni sprawia, że z łatwością można dostosować wygląd fasady do stylistyki budynku i jego otoczenia. Montaż płytek nie jest trudny i przypomina montaż tradycyjnych płytek łazienkowych. Jeśli płytki zostaną poprawnie zamontowane, nie będą się wyginać pod wpływem różnic temperatur. Nie zapominajmy, że do montażu należy użyć środków odpornych na niskie temperatury, a płytki kładzie się na ocieplony wcześniej dom.