Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Wybór drzwi zewnętrznych

  • Posted on: 14 May 2021
  • By: addmean
Dobór idealnych drzwi zewnętrznych to jedna z pierwszych decyzji jakie muszą zostać podjęte przy wykańczaniu nowego mieszkania. Mają one znaczenie nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale nade wszystko powinny zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego należało by poświęcić chwile i zapoznać się z najważniejszymi cechami drzwi zewnętrznych oraz dostępną w sklepach ofertą. Warto na przykład sprawdzić drzwi gerda.
Walory funkcjonalne są zazwyczaj precyzyjnie określone. Drzwi zewnętrzne mają być wygodne w eksploatacji dla domowników jak również muszą spełniać swoją podstawową funkcję ochrony przed intruzami. po pierwsze dobrze będzie dowiedzieć się jakie właściwości muszą posiadać drzwi zewnętrzne według przepisów prawa. Najważniejsze z nich to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Istotna, przede wszystkim w domach, jest także izolacja termiczna drzwi, której współczynnik (U) nie powinien przekraczać 2. Co więcej warto przemyśleć, szczególnie gdy planujemy zastawiony przedpokój, w którą stronę chcemy nasze drzwi otwierać – lewo czy prawo.drzwi wejściowe
Author: OknoPlus
Source: OknoPlus
Następnym znaczącym elementem mającym wpływ na kupno drzwi zewnętrznych są ich walory estetyczne. Drzwi wejściowe to nasza wizytówka, to one budują pierwsze wrażenie, dlatego warto o nie zadbać. Mamy możliwość wybierać z szerokiej propozycji kształtów wykończeń, kolorów oraz faktury powierzchni. Jeżeli wolimy oryginalne rozwiązania możemy zdecydować się na kolor czerwony czy turkusowy oraz na nowoczesne linie.

Czy szukasz na stronie schody spiralne na wymiar czegoś bardzo interesującego? Zachęcamy w takim razie do nowego wpisu. Trzeba tylko kliknąć w poniższy link.

Jeżeli nie, klasycznie wykończone drzwi w kolorze białym lub szarym powinny nas w pełni zadowolić.

Ostatnim a jednocześnie najważniejszym elementem jest bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne powinny mieć odpowiednie certyfikaty jak np. Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. By czuć się bezpiecznie dobrze jednak zwrócić większą uwagę na typ i klasę materiałów, z których są one wyprodukowane. Warto przemyśleć kupno drzwi antywłamaniowych klasy C cechujących się najwyższą jakością i wytrzymałością. Bezpieczniejsze też będą drzwiotwierające się do środka ponieważ zmniejsza to możliwość manipulacji przy zawiasach drzwi.

Na początku niemała ilość decyzji, które musimy podjąć przed wyborem drzwi zewnętrznych wydaje się nieco przytłaczająca. W praktyce jednak zadanie to nie jest takie trudne, a ten artykuł na pewno wszystko ułatwi.


Author: M.G.