Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Wybieramy dachówkę

  • Posted on: 9 February 2021
  • By: addmean
Decyzja o doborze dachowego pokrycia jest to jedna z pierwszych, które inwestor podejmuje na etapie projektowania budynku.


Zazwyczaj trudno ją później zmienić, albowiem do rodzaju pokrycia dachowego dostosowuje całą konstrukcję dachową.


szafki
Author: A. Birkan ÇAGHAN
Source: http://www.flickr.com
Stąd warto ową decyzję podjąć po rozważeniu wszelkich dostępnych możliwości, albowiem dach - (kliny dachowe) to nie tylko wygląd – to również bezpieczeństwo domowników. Na wybór typu dachowego pokrycia ma wpływ wiele elementów, takich jak kąt pochyłości dachu, miejscowe warunki meteorologiczne, poziom skomplikowania dachu. Jednak zazwyczaj spotykane typy pokryć dachowych w naszym klimacie to ceramiczna dachówka, blachodachówka jak też nowość na rynku – dachówka kompozytowa.

Sprawdź bez obaw ten odnośnik - umieszczone tu uwagi ze strony (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-cementowe/) na pewno będą dla Ciebie frapujące - dotyczą pokrewnej tematyki.

Jakie są wady jak też atutu poszczególnych opcji? Co będzie korzystniejsze?


Ceramiczna dachówka to najstarszy a także cieszący się dużym uznaniem sposób na pokrycie dachu. Ów typ dachówek wykonuje się z właściwie przygotowanej a także wypalonej gliny, do jakiej dodaje się najczęściej substancje uszlachetniające, np. kwarc a także barwniki, dzięki jakim inwestor dostaje szeroką paletę kolorystyczną produktu, jednakże wciąż bardzo ograniczoną w porównaniu do dachówki kompozytowej. Blaszane pokrycia są lekkie, solidne, bezproblemowe do ułożenia jak też najtańsze z zaprezentowanych alternatyw. Przypominać mogą gont bitumiczny lub drewniany albo ceramikę, ponieważ paleta kolorystyczna jest nieomal nieograniczona. Materiałem bazowym do wytwórczości tego typu pokryć jest blacha cynkowo-tytanowa.


O wytrzymałości blachy decyduje grubość rdzenia i typ powłoki, jaka powinna być odporna na płowienie. Jeżeli idzie o docieplenie dachu idealnie sprawdzi się tzw. styropapa.