Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Wybieramy kominek

  • Posted on: 14 August 2022
  • By: addmean
Kominek w domu chce posiadać coraz większa liczba osób.
kominki nie mieszczą się już jedynie w domach jednorodzinnych. W tym momencie paleniska coraz częściej montowane są w mieszkaniach jako dodatkowe źródło ciepła oraz element dekoracyjny.

Jak trafnie dobrać kominek
Istnieje kilka modeli palenisk: kominki klasyczne, z płaszczem wodnym, gazowe oraz elektryczne. Przy doborze właściwego kominka należy kierować się wielkością pomieszczeń, które potrzebujemy ogrzać, lokalizacją, w której chcemy zainstalować kominek a także tym jaki efekt zamierzamy uzyskać po jego montażu. Ważne jest jakie wkłady kominkowe są nam potrzebne. Wiele propozycji znaleźć można wpisując w wyszukiwarkę np. „wkłady kominkowe Wrocław”. Wybierając ten element powinniśmy stawiać głównie na jakość wykonania oraz odporność na wysoką temperaturę. Z miast, które instalują kominki z płaszczem wodnym Wrocław okazuje się być liderem na rynku.

Każdy pomysł powinien być konsultowany z instalatorem oraz architektem. Nie zapominajmy o tym, że palenisko nie może być usytuowane w każdym obszarze domu czy mieszkania. Nie montujmy go przy korytarzach lub kominki wentylacyjne dachowe blisko miejsca, w którym mają znajdować się fotele lub kanapy, wysoka temperatura może zniechęcić do przebywania w tym miejscu i palenia w nim. Oryginalnym pomysłem jest zlokalizowanie kominka w łazience lub kuchni.

Wygląd kominka
Jeżeli doprowadzimy do realizacji umiejscowienia paleniska możemy rozpocząć jego wykonanie. Najpopularniejszą oprawą ogniska jest bezsprzecznie kamień. Może być to marmur, wapień w grę wchodzi także wykończenie granitem i łupkiem. Palenisko przeważnie jest skonstruowany płytą gipsowo-kartonową lub pozostawiony w stalowej obudowie. Poszukując inspiracji takie jak sztukateria Wrocław oferuje wiele interesujących wyników. Warto również sprawdzić ciekawe pomysły i fotografie w internecie. Możemy pokusić się o zaprojektowanie własnego kominka, aby nabrał on unikatowego stylu. Wszystko w zależności od tego jaki mamy styl. Nie zapominajmy też o zaaranżowaniu miejsca na magazynowanie opału. Możemy je zaakcentować lub zabudować w zależności od gustu właściciela. (Wiele ciekawych informacji w tej kwestii - link do źródła).


Author: k.s.