Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Wybieramy solidny tynk

  • Posted on: 14 December 2019
  • By: addmean
Spacerując po swej okolicy od czasu do czasu podziwiam siedliska sąsiadów. Podziwiam metody jakimi udało się im pogodzić projekty ogrodów ze stylistyką budynków. Oczywiście istotny jest pomysł architekta na bryłę domu, jego dostosowanie do terenu na jakim ma stać, do zwyczajów estetycznych lokalnej ludności.
Nie będzie pasował pobudowany w Zakopanem domek w kierunku charakterystycznym dla Pomorza bądź Dolnego Śląska, i na odwrót. Jeśli idzie zarówno o projekt domku jak i dopasowany do niego plan ogrodu najlepiej zaufać zdolnym, kompetentnym projektantom. Samodzielnie możemy przykładowo dopasować kolor tynków, ponieważ poza stosownym kierunkiem architektonicznym istotne jest żeby zastosować odpowiednią osłonę elewacji. Wybór tynku jest ogromnie istotną rzeczą, nie tylko sprawą estetyki.

Czy zainteresowała Cię treść tej witryny? Chcesz zgłębić więcej informacji? To, odwiedź witrynę, która da Ci dużo ciekawych faktów.

Ma on wszak pełnić swe funkcje wiele, wiele lat.
otynkowany dom
Author: ATLAS
Source: ATLAS
Poza rolą estetyczną będzie spełniać funkcję nie mniej ważną - musi chronić mury naszego domu przed labilnymi warunkami atmosferycznymi. Różne cechy ma tynk zewnętrzny i wewnętrzny, gdyż stawia się im inne wymogi. Jeden powinien podołać zmieniającej się pogodzie, drugi wygładzić nierówności, zmniejszyć chropowatość ścian, co może być metodą na przyszykowanie naszych ścian do dalszych prac wykończeniowych. [[www]]

Wybór tynku winien uwzględniać między innymi takie parametry jak wilgotność ściany. Jeżeli wiemy że z wilgotnym murem mamy do czynienia, zaprawa zaprawa ogniotrwała musi być wysoko przepuszczalna tak, ażeby wilgotność mogła być bez trudu odprowadzana. Zarówno tynk zewnętrzny i wewnętrzny winny wywodzić się od jednego fabrykanta. Przyczyna jest banalnie prosta - każda z fabryk stosuje troszkę różne receptury, co może powodować po latach różnice w kolorze i przez to popsuć nasze trudy.Następne ryzyko dla schludnego wyglądu naszego domostwa to ... ptaki - ładne, prześlicznie świergotają, jednak mają tą wadę, że potrafią zniszczyć nowiuteńką elewację. Rozwiązanie jest proste, to znaczy wybór tynku powinien paść na te z domieszką silikonu. Opcjonalnie po otynkowaniu ścian zewnętrznych malujemy je farbą zawierającą silikon. Wartość jednostkowa takiego tynku jest znaczna, ale mamy pewność iż zrealizowana tak elewacja będzie pewna, zaś kolory soczyste przez lata. W rezultacie tynkowanie takie może być tańszym, bowiem nic a nic po latach nie będzie trzeba korygować.