Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Wybierasz elewację ? Proponujemy nowoczesne rozwiązania

  • Posted on: 9 January 2021
  • By: addmean
Fasady ochraniają zewnętrzne ściany domu przed działaniem atmosferycznych czynników a także uszkodzeniem mechanicznym.


Należycie zaprojektowane a także dobrane pełnią również dekoracyjną funkcję.
Taśma produkcyjna
Author: darkday
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj architekci łączą kilka materiałów kreując wyszukaną całość. Fasady wykańcza się po zwieńczeniu wszelakich robót wilgotnych w pomieszczeniach. W większości nowych domów ściany zewnętrzne ociepla się i tynkuje, dobierając odcień tynku do dachu, wejściowych drzwi oraz bramy garażu. Coraz to więcej inwestorów ozdabia też fasady swych domów kamieniem czy też różnego typu okleinami je imitującymi. Opcji wyboru jest wiele.


Lampa podłogowa ALICE w kolorze brown sprawdzi się w przestronnym wnętrzu…
Author: Technolux
Source: Technolux


Wrzesień to najlepsza pora na wykańczanie elewacji. W skwarne, słonecznie dni, gdy temperatura powietrza przekracza 25°C, elewacja może nadto prędko schnąć, nim odpowiednio połączą się z bazą – w konsekwencji tynki mogą odpaść. Zwykle wczesną jesienią upływa parę miesięcy od wymurowania ścian oraz pokrycia domku dachem. Po tym okresie budynek nie powinien już nazbyt osiadać. Jeśli jednakże pomieszczenia nie zostały jeszcze otynkowane, natomiast posadzki wylane, lepiej z wykańczaniem elewacji zaczekać do wiosny, kiedy to prace mokre we wnętrzach będą ukończone.
Celem wyrównania chłonności podłoża oraz uniknięcia powstawaniu możliwych skaz na elewacji, mury pod wszystkie warianty tynków cienkowarstwowych należy zagruntować tzw. tynkarskim podkładem. Rekomenduje się także dobranie środka gruntującego na kolor zbliżony do przyszłej fasady, co ochroni przed przeświecaniem barwy bazy w fakturowanych gładziach.