Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Wykorzystanie klimatyzatorów oraz osuszaczy

  • Posted on: 10 May 2022
  • By: addmean
Dawno temu pewnemu Anglikowi niezbędne było urządzenie do suszenia papieru. Było potrzebne w jego zakładzie, w którym było mało miejsca, a powszechna wilgotność była nie do wytrzymania. Był do tego dość inteligentnym człowiekiem, że postanowił zbudować tego rodzaju urządzenie we własnym zakresie; udało się, a nieoczekiwanym efektem ubocznym, oprócz redukcji wilgotności w powietrzu, okazało się znaczne obniżenie temperatury. Trzeba było być nieudacznikiem, aby nie użyć takiego szczęśliwego zbiegu okoliczności.

klimatyzator
Author: FUJIAIRE
Source: FUJIAIRE
Dzisiaj klimatyzatory są powszechne nie tylko w obiektach publicznych, sklepach, biurach. Klimatyzacja spisuje się także rewelacyjnie od kilkunastu lat w autobusach, a od dużo dłuższego czasu w samochodach.

Nie ma również żadnych przeciwwskazań w fakcie, żeby również w mieszkaniach prywatnych wykorzystywać klimatyzatory Warszawa jest miejscem, w którym ludzie bardzo chętnie pozwalają sobie na tego typu luksusy; chociaż wydaje się, że klimatyzator z oferty na przez firmę Klima-Top będzie urządzeniem, jakie jest drogie i nieekonomiczne w utrzymaniu, w stolicy, oraz mniejszych, nieco biedniejszych miejscowościach, da się zobaczyć wiele mieszkań, jakich mieszkańcy już dawno postanowili przerzucić się z nędznych wirników na prężnie działającą klimę.

Czy chcesz może mieć link, gdzie czekają na Ciebie nowe wpisy? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nowy portal.

Idealne rozwiązanie na upały. Choć nie sposób nie pamiętać, że w wykorzystaniu do prywatnego użytku klimatyzatory nie są najekonomiczniejsze i użycie energii elektrycznej tak czy owak będzie zauważalny w opłatach za prąd.schemat
Author: Armacell,
Source: Armacell,
Pokrewnym w zasadzie funkcjonowania, mimo że inaczej zbudowanym wynalazkiem jest osuszacz. Osuszacze są najczęściej widywane na budowach, nad którymi prace dobiegają końca. Trudno faktycznie zobaczyć w takich miejscach takie urządzenie, bo nie każdy jest w stanie wejść do dopiero co postawionego budynku, jednak osuszacze bywają tam znakomite do suszenia dosychających zapraw, farb i innych substancji, które stają się gotowe do użytku, gdy wyschną. Innym, dużo poważniejszym, wymagającym efektywniejszego działania, lecz rzadszym zastosowaniem jest użycie tych urządzeń w budynkach zalanych przez powodzie. Po niemal każdej powodzi, szczególnie latem, pozostaje problem wilgotnych ścian, które przed mrozami muszą być wysuszone – inaczej marznąca woda naruszy ich strukturę.


Author: A.T.