Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Z czego wznosić zewnętrzne ściany?

  • Posted on: 24 March 2022
  • By: addmean
Domki energooszczędne muszą być odpowiednio projektowane i starannie budowane z materiałów, które zagwarantują koszta późniejszej eksploatacji na racjonalnie niedużym poziomie.
Projekt musi opracowany być szczegółowo w szczególe, a wykonawstwo zrealizowane zgodnie z jego wytycznymi.

Mamy zamiar zaprosić Cię do przejrzenia naszego szczegółowego tekstu. Kliknij w link tu... (https://www.hyzynski.pl/oferta/kostka-granitowa/) i przeloguj się do kolejnej witryny.

Wybór materiałów na mury oraz ich ocieplenie będzie jednym z początkowych wyborów, jakie należy rozstrzygnąć. Na energooszczędność domku wpływa mnóstwo czynników – bryła domku, grupowanie pomieszczeń zależnie od funkcji, lokalizacja w terenie jak też jego charakterystyka, orientacja względem stron świata, zewnętrzne przegrody, system wentylacji. Skoro ściany zewnętrzne mają oddziaływanie na energooszczędność, to też pustak wykorzystany do ich wykonania a także ocieplenia nie będzie bez znaczenia. Co prawda mury obecnie najczęściej otula się grubą warstwą termoizolacji, jaka będzie mieć decydujące znaczenie dla izolacyjności cieplnej, jednak materiał konstrukcyjny też ma wpływ na utraty ciepła.


ocieplanie
Author: www.Projektoskop.pl
Source: www.Projektoskop.pl


W naszej ojczyźnie najwięcej budynków energooszczędnych powstaje w technologii murowanej. Mogą być one zbudowane z dowolnego surowca, pod warunkiem iż wykonawca będzie przestrzegać zaleceń producenta dotyczących tak materiału na ściany jak i systemu dociepleń. Wybór odpowiedniej grubości elementów jak też poprawne ich murowanie i ocieplenie pozwala zbudować ściany zewnętrzne, jakie spełnią wymogi dotyczące niskiego współczynnika przenikania ciepła.
Budujący mogą zdecydować się również na mury jednowarstwowe, ale materiały na takie przegrody gwarantują obecnie uzyskanie współczynnika U niewiele mniejszego niż 0,20 W.