Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Z czym powinno kojarzyć się słowo zrywka?

  • Posted on: 6 May 2020
  • By: addmean
Transport rzeczy niewiele komu kojarzy się z tego typu słowem jak zrywka. To błąd, gdyż nie jest to nic innego jak transport drzewa z lasu. Do tej czynności wykorzystuje się m.
in. niezwykle mocne i wytrzymałe łańcuchy, jakie mogą być wytwarzane w paru różnych klasach wytrzymałości.


łańcuch zrywkowy
Author: Bosch
Source: www.bosch-media.pl


Dla przykładu łańcuch (warto sprawdzić łańcuch zrywkowy cleo polska) zrywkowy w klasie 08 mógłby wytrzymywać siłę naciągu o wartości 90kN. Ponadto łańcuch zrywkowy ma inne właściwości, przykładowo moc uciągu. W przypadku klasy 8 może być to 45kN. Taki produkt oferowany jest w różnych barwach, które zezwalają robotnikom na szybkie rozpoznanie parametrów konkretnego łańcucha. Produkt ten posiada przekrój kwadratowy, który uniemożliwia jego zsuwanie się z powierzchni drewna. Taki łańcuch jest z jednej strony zakończony specjalnym hakiem, którego budowa (poznaj zawiesia pasowe) gwarantuje pewny oraz stabilny chwyt. Drugi koniec łańcucha zwieńczony jest tzw. szpilką, która usprawnia przewleczenie łańcucha pod drewnem. Taki towar w klasie 8 posiada grubość 8 milimetrów.


Kwadratowy przekrój oznacza w praktyce bardzo mocny chwyt, zatem bezpieczne zamocowanie drewna, niezwykle znaczną wytrzymałość na przetarcia czy też rozcięcia. Oczywiście kupując tego typu łańcuch, trzeba upewnić się, czy posiada on odpowiednie zaświadczenia, w tym np. CE. Towar proponowany jest w różnych długościach, przykładowo 2,5 czy też 10 metrów. W zestawie z łańcuchem wytwórca zamieszcza również instrukcję obsługi takiego produktu.
Jest on dostępny w jakimkolwiek sklepie z artykułami żelaznymi lub w internecie. Jego cena jest uzależniona od szczegółowych parametrów i wynosi ok. 100 złotych za dwumetrowy odcinek.