Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Zaawansowane metody oświetlenia, czyli stosowanie lamp w technologii LED do ulicznego oświetlenia.

  • Posted on: 14 January 2022
  • By: addmean
Spoglądając w nocy na miasta z dużej wysokości przede wszystkim widać jedną wielką światła. Jest to efekt świecenia ulicznych lamp, jakie wszędzie tam, gdzie mogą przebywać ludzie, oświetlają chodniki i ulice. Dzięki takiemu oświetleniu łatwiej i bezpieczniej da się poruszać po miastach i miasteczkach, pomimo braku światła słonecznego.
Lampy uliczne nocą
Author: Lyman Erskine
Source: http://www.flickr.com
Lampy uliczne najczęściej stawia się przy chodnikach, po jakich będą chodzić piesi. Często też rozświetlane są ulice na terenie zabudowanym, ma to za zadanie polepszenie bezpieczeństwa dla pieszych, których słabo widać w nocy. Lecz poza samym oświetleniem lampy uliczne stanowią element dekoracyjny miasta, i odpowiednio dobrane potrafią znacznie poprawić wizerunek architektury.

Jeżeli zaciekawił Cię nasz wpis, to do zweryfikowania (https://www.meblemagnat.pl/) mamy nowe treści na stronie, którą opracowaliśmy pod podanym linkiem.Oświetlenie ulic planuje się najczęściej już na etapie projektu ulicy. Ewentualne modernizacje są dość kosztowne, dlatego też warto już na tym etapie wymyślić najlepszą opcję.

Pragniemy pokazać Ci następny nasz artykuł - sądzimy, że przypadnie Ci do gustu. Aby go przeczytać, najedź na link tutaj (www.zawiesiawroclaw.pl/category/haki) i voila.

Czyli ustawić lampy, jakie dobrze się będą prezentowały, wytrzymają odpowiednią ilość czasu, a poza tym ich używanie będzie ekonomiczne.

Mając na względzie wszystkie powyższe aspekty, jedynym rozsądnym wyjściem będzie użycie wydajnych, oszczędnych i nowoczesnych źródeł oświetlenia. Większość używanych obecne lamp pojawiło się na ulicach wiele lat temu, i są w nich użyte stare technologie, wymagające bardzo dużej ilości prądu.

Oświetlenie ciągu komunikacyjnego
Nowocześniejsze techniki, bazujące na bardziej wydajnych źródłach światła, są dużo bardziej oszczędne, i jeżeli nawet początkowy koszt zakupu będzie wyższy, to taka inwestycja szybko się zwraca. Od pewnego czasu dużym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć lampy LED, technologia ta jest trwała i wydajna przy małym zużyciu prądu, a oprócz tego daje duże możliwości przy projektowaniu.Zakup lamp w technologii LED jak dostępne na może się zwrócić nawet w parę miesięcy, więc każdy następny rok pracy to jeszcze większe oszczędności. Kolejną nowością, jeszcze bardziej oszczędzającą energię, są naświetlacze led z czujnikiem ruchu, ich podstawowym plusem jest włączanie świecenia jedynie wtedy, gdy przez lampą będzie przebywać jakaś osoba.