Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Zaczynamy budować swój wymarzony budynek mieszkalny - wszystko co trzeba wiedzieć w tym temacie.

  • Posted on: 24 March 2022
  • By: addmean
Wiele osób myśli o własnym domu, i sporo z nich w pewnym momencie te pragnienia chce realizować. W praktyce czasami znacznie drożej może wyjść zakupienie niedużego mieszkania w dużym mieście, niż postawienie niedużego domu gdzieś na obrzeżach. Rzecz jasna wyprowadzka dwadzieścia kilometrów za miasto będzie się wiązać z koniecznymi dojazdami, lecz jednak jest się zupełnie niezależnym i ma się swój własny kawałek działki.
nowo wybudowany dom
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com
Lecz wybudowanie domu, a później jego wykończenie będzie wymagać znacznie więcej załatwiania, niż kupno mieszkania. Przede wszystkim zacząć trzeba od wyszukania działki, a tym samym wyboru miejscowości, w której zamierza się spędzić resztę życia. Ceny działek są dość zróżnicowane, ale generalnie zasada jest taka, że im bliżej centrum tym ceny będą wyższe. Niektórzy szczęśliwcy dostają ziemię od rodziny, ale zdecydowana większość ludzi będzie ją jednak musiała zakupić.

Po wybraniu działki nadchodzi pora na załatwienie potrzebnych planów i pozwoleń. Należy zarezerwować sobie na to pół roku, gdyż niestety pomimo wielokrotnych obietnic nadal załatwienie pozwolenia na budowę to nie lada wyzwanie. W międzyczasie można znaleźć ekipę, która dom postawi, skompletować potrzebne materiały budowlane (na przykład: drabiny oraz rusztowania), i wreszcie przemyśleć wykończenie wnętrza. Przy sprawnej ekipie budowa samego budynku będzie trwała nie dłużej niż kilka miesięcy, i wreszcie po upływie tego czasu będzie można zacząć meblować swój nowo postawiony dom i wnętrze.A do meblowania jest całkiem dużo. Należy zrobić tynki, w kuchni i łazience flizy, wymalować ściany i zrobić podłogi.czytaj także nota bene włączniki nota bene włącznikiKolejnym etapem powinno być kupienie mebli do kuchni i pokojów, powieszenie i postawienie licznych półek, lampek i karniszy, i na koniec można będzie zacząć mieszkać w swoim nowo wybudowanym domu. Wiele osób może się bać takiej decyzji, bo przeraża ich ilość spraw, jakie trzeba załatwić, a także koszty, jakie będą się z tym wiązać. Ale możliwość zamieszkania we własnym domu wszystkim rekompensuje ogrom zamieszkania przy stawianiu. Zajrzyj tu, może znajdziesz coś dla siebie - parapety do domu.