Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Zanim weźmiemy się za remont domu lub stylizację nowego - czyli jak skutecznie zaprojektować kuchnię.

  • Posted on: 21 July 2019
  • By: addmean
Bardzo ważną kwestią przed przygotowaniem się do ułożenia kuchni, jest drobiazgowe określenie i zaplanowanie środków finansowych na odnowienie oraz ustalenie czy samemu będziemy aranżować pomieszczenie kuchenne, czy może powierzymy to profesjonaliście, ale powinniśmy nie zapominać, że jest to nadplanowe obciążenie funduszy.
wnętrza, mieszkanie, wnętrze
Source: flickr.com
Nie powinniśmy również zapominać o regułach kuchennej ergonomii, czyli takim zaprojektowaniu przestrzeni kuchennej, które pozwoli nam bez problemu, wygodnie i chętnie przeprowadzać standardowe czynności kuchenne.

Jeśli masz chęć poznać jeszcze inne informacje na taki temat, zobacz tekst na portalu (http://www.partnerzy.pl/), a niewątpliwie on także będzie dla Ciebie szczególny!

Mieszkanie i pomieszczenia powinny ze sobą harmonizować. Ergonomia jest szczególna, ale nie można zapominać o harmonii, która powinna być dobrana do naszej osobowości i stylu życia.

Sprawdź akcesoria kuchenne:łyżeczki deseroweProzaiczne sprawy typu: właściwa wysokość i szerokość blatów, prawidłowo dobrana przestrzeń między umeblowaniem. Ta sprawa, nie każdemu wydaje się naturalna, a kuchnie stają się niefunkcjonalne i nie można się w nich bezproblemowo poruszać. Należy nie zapominać szczególnie o odpowiednim oświetleniu oraz barwach ścian. Przy projektowaniu pomieszczenia kuchennego należy pamiętać o pięciu podstawowych strefach: zapasów, gromadzenia, zmywania, wytwarzania oraz kucharzenia. Powierzchnie powinny znajdować się w kolejności, jedna po drugiej.wnętrza
Source: flickr.com
Ważne są przerwy i określany mianem - trójkąt roboczy, czyli chłodziarka, zlewozmywak i płyta kuchenna. Niewielkie przerwy pomiędzy płytą kuchenną a zlewem, a także między zlewozmywakiem a chłodziarką są bardzo niewygodne.

Czy odczuwasz ochotę na następne tak samo ciekawe wpisy? Jeżeli tak, to chcemy Cię poinstruować - kliknij, aby przeczytać (http://lemonroom.pl/fototapety-156-sport.html) tu o wiele więcej.

Z drugiej strony kłopotem mogą być zbyt duże odstępy. Pokonywanie kilometrów pomiędzy chłodziarką, piekarnikiem, a zlewozmywakiem może być dokuczające. Dobrym pomysłem w przypadku dużych powierzchni jest kuchenna enklawa. Po obu stronach wokół zlewu powinny być zaprojektowane blaty robocze, które będą służyły do odkładania produktów lub wykończonych dań.

Szukasz promocji? Zobacz: łopatki kuchenne